Jak założyć konto w banku przez internet?

Konta bankowe    
ocena

Oczywiście konto internetowe nie powinno być zakładane przez osoby, które komputer potrafią włączyć i wyłączyć, ciesząc się z faktu, że nie dokonały żadnej czynności, która by ten sprzęt niechcący uszkodziła. Konto internetowe skierowane zostało do ludzi, którzy cenią sobie wygodę i szukają opcji, która im tę wygodę zapewni. Po pierwsze, konto internetowe jest znacznie tańsze w utrzymaniu niż standardowy Rachunek Oszczędnościowo Rozliczeniowy. Nie które instytucje, oferują o dziwo nie posiadające żadnych kruczków ani haczyków „zero złotych” za prowadzenie takiego konta. Umożliwia ono dokonywanie przelewów, czy zakupy internetowe, otrzymaną do niego kartą debetową będziemy mogli wypłacać bez prowizji gotówkę w bankomatach, płacić za zakupy w sklepach. Jak w praktyce wyglądają formalności z założeniem konta internetowego?

Jak założyć konto w banku przez internet?

photoxpress.com

Na początku decydując się na konto internetowe powinniśmy sprawdzić wszystkie oferty, zdecydować się na bank, który najbardziej nam odpowiada. Przeanalizować koszta, i w miarę możliwości sprawdzić zabezpieczenia. Te ostatnie są bardzo ważne. Ponieważ konto internetowe daje nam opcje logowania się i dysponowania środkami za pomocą komputera i internetu, możemy być narażeni na kradzież danych, czy w najgorszym przypadku środków. Obecnie takie ryzyko jest na prawdę bardzo niewielkie, banki mają szereg zabezpieczeń danych. Wiele zależy od naszej ostrożności. Nie zaszkodzi jednak pokusić się o wizytę na forach internetowych, sprawdzić na stronie internetowej danej instytucji jakie formy zabezpieczeń są stosowane. Można również odwiedzić placówkę banku, i poprosić o przybliżenie tej kwestii doradcę.

Po podjęciu decyzji w jakim banku chcemy mieć rachunek, zakładamy konto internetowe na stronie. Będziemy poproszeni o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, nasze dane zostaną zapisane i zarejestrowane w systemie. Wybierzemy kartę jaką chcemy posiadać do rachunku (trzeba również sprawdzić jaki jest koszt jej wydania, i roczny koszt użytkowania) W kilku bankach mamy możliwość zabawy, i zaprojektowania swojej karty samemu. Wniosek o założenie konta i wydanie karty trzeba będzie wydrukować, podpisać, i wraz z kserokopią dowodu osobistego wysłać na podany na stronie adres. Założenie konta jest bardzo proste. Strony są tak skonstruowane, że będziemy krok po kroku kierowani  aż do końca procesu. Po jakimś czasie (maksymalnie do miesiąca od chwili rejestracji) kurierem zostanie nam przesłana umowa prowadzenia rachunku w dwóch egzemplarzach. Jeden z nich zostaje dla nas, drugi należy podpisać i oddać kurierowi. Czasem trzeba go będzie samemu odesłać na adres zwrotny. Kurier poczeka, aż sprawdzimy przesyłkę, przeczytamy umowę. Jeśli któreś z podpunktów umowy będą budziły nasze wątpliwości, będziemy mogli zwrócić mu dokumenty nie podpisując ich.

W zależności od instytucji, karta i pin do niej przypisany mogą przyjść do nas w jednym pakiecie razem z umową, możemy również poczekać na ich wydanie. Maksymalnie do miesiąca czasu. Jednak numer konta i dostęp do niego przez internet, będziemy mieli już od chwili podpisania umowy. Otrzymamy jednorazowe kody aktywacyjne i hasła do konta. Powinniśmy po pierwszym zalogowaniu zmienić hasło dostępu. Najbezpieczniejsze hasła muszą zawierać dużą literę, cyfrę, i znak graficzny. Taka budowa hasła ograniczy możliwość złamania go, i dostępu do naszych środków. Większość przypadków kradzieży, następuje z winy użytkownika, który po skorzystaniu z konta nie wylogował się bezpiecznie ze strony, lub też wymyślił hasło będące na przykład jego imieniem i nazwiskiem.

Należy pamiętać, że konto internetowe będąc bardzo atrakcyjnym ze względu na niskie opłaty użytkowania i wygodę, przestaje takim być kiedy chcemy załatwić coś w placówce. Dlatego trzeba dokładnie przeanalizować tabelę opłat i prowizji, i wiedzieć na co się decydujemy. Jeśli będziemy chcieli na przykład wypłacić pieniądze w okienku kasowym, trzeba będzie liczyć się z  prowizją, nawet do trzydziestu złotych.  Mimo to konto internetowe to doskonała opcja nie tylko dla młodych, ale dla wszystkich tych którzy swobodnie poruszają się po internetowym świecie.

Zakładaliście kiedyś konto bankowe przez Internet? Mieliście z tym jakiekolwiek problemy?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =