Jak zmienić dzienny limit wypłat z konta?

Konta bankowe    
ocena

Zakładając konto bankowe, często nie zwracamy uwagi na standardowe limity przyznane do konta lub do karty. Problem pojawia się, gdy potrzebujemy nagle wydać większą sumę pieniędzy, a nie możemy tego dokonać właśnie przez ustanowione limity.

Jak zmienić dzienny limit wypłat z konta?

photoxpress.com

Posiadając rachunek bankowy posiadamy różnego rodzaju limity. Osobne limity są dla wypłat kartowych w bankomatach, dla płatności w sklepach oraz dla transakcji w internecie.

Limity płatności bezgotówkowych w sklepach ustalone są przez bank na poziomie wartościowym oraz ilościowym. Możemy dziennie dokonać na przykład 10 transakcji w sklepach, pojedyncza transakcja nie może przekraczać na przykład 2000 zł, zaś dzienny limit transakcji wynosić może 5000 zł. Limity kartowe najczęściej możemy ustawić w bankowości internetowej naszego banku. Choć w przypadku niektórych banków może się okazać, że konieczna będzie wizyta w oddziale lub kontakt telefoniczny z infolinią.

Kolejne limity dla kart określają ile razy dziennie możemy wypłacać kartą w bankomacie. Większość banków umożliwia wybranie gotówki w bankomatach 10 razy dziennie. Choć zdarzają się i takie, u których limit dzienny wynosi tylko 5 transakcji. Tych limitów zazwyczaj nie da się zmienić. Podyktowane są przez bank nie tylko w celu zabezpieczenia transakcji klientów, lecz również w celu zabezpieczenia się banku przed kosztowymi skutkami częstych wypłat kartami z bankomatów obcych.

Problem ten występuje głównie w bankach, których klienci otrzymują wszystkie bankomaty bez opłat. Kolejny limit, związany jest z wartością dziennych oraz jednorazowych wypłat. Bank ustala limit jednorazowej wielkości wypłaty w bankomacie oraz dzienny limit wszystkich wypłat. W niektórych bankach istnieje możliwość edytowania tych limitów poprzez bankowość internetową.

Dla internautów najważniejszymi limitami będą jednak te związane z dokonywaniem płatności w sieci. Limity te zmienić można często wyłącznie w oddziałach banków. Niektóre mniej internetowe banki ustalają limit pojedynczego przelewu internetowego na poziomie 1000 zł oraz taki sam limit dzienny. Dla osób, które dokonują dużych ilości przelewów, limity te okażą się zbyt małe i często trzeba będzie poczekać do następnego dnia, aby wykonać daną płatność.

Zakładając rachunek bankowy, należy już w trakcie podpisywania dokumentów ustawić odpowiednie limity, by później nie trzeba było ponownie odwiedzać placówki naszego banku.

Na jaki dzienny limit wypłat z konta się zdecydowaliście? Dajcie znać!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =