Konta bankowe Jak zmienić dzienny limit wypłat z konta?

Jak zmienić dzienny limit wypłat z konta?

-

Posiadając rachunek bankowy posiadamy różnego rodzaju limity. Osobne limity są dla wypłat kartowych w bankomatach, dla płatności w sklepach oraz dla transakcji w internecie.

Limity płatności bezgotówkowych w sklepach ustalone są przez bank na poziomie wartościowym oraz ilościowym. Możemy dziennie dokonać na przykład 10 transakcji w sklepach, pojedyncza transakcja nie może przekraczać na przykład 2000 zł, zaś dzienny limit transakcji wynosić może 5000 zł. Limity kartowe najczęściej możemy ustawić w bankowości internetowej naszego banku. Choć w przypadku niektórych banków może się okazać, że konieczna będzie wizyta w oddziale lub kontakt telefoniczny z infolinią.

Kolejne limity dla kart określają ile razy dziennie możemy wypłacać kartą w bankomacie. Większość banków umożliwia wybranie gotówki w bankomatach 10 razy dziennie. Choć zdarzają się i takie, u których limit dzienny wynosi tylko 5 transakcji. Tych limitów zazwyczaj nie da się zmienić. Podyktowane są przez bank nie tylko w celu zabezpieczenia transakcji klientów, lecz również w celu zabezpieczenia się banku przed kosztowymi skutkami częstych wypłat kartami z bankomatów obcych.

Problem ten występuje głównie w bankach, których klienci otrzymują wszystkie bankomaty bez opłat. Kolejny limit, związany jest z wartością dziennych oraz jednorazowych wypłat. Bank ustala limit jednorazowej wielkości wypłaty w bankomacie oraz dzienny limit wszystkich wypłat. W niektórych bankach istnieje możliwość edytowania tych limitów poprzez bankowość internetową.

Dla internautów najważniejszymi limitami będą jednak te związane z dokonywaniem płatności w sieci. Limity te zmienić można często wyłącznie w oddziałach banków. Niektóre mniej internetowe banki ustalają limit pojedynczego przelewu internetowego na poziomie 1000 zł oraz taki sam limit dzienny. Dla osób, które dokonują dużych ilości przelewów, limity te okażą się zbyt małe i często trzeba będzie poczekać do następnego dnia, aby wykonać daną płatność.

Zakładając rachunek bankowy, należy już w trakcie podpisywania dokumentów ustawić odpowiednie limity, by później nie trzeba było ponownie odwiedzać placówki naszego banku.

Na jaki dzienny limit wypłat z konta się zdecydowaliście? Dajcie znać!

Poprzedni artykułJak zastrzec kartę kredytową?
Następny artykułCo to jest BFG?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Ciąża – prawdy i mity

Ciąża jest z pewnością magicznym okresem w życiu kobiety. Często określa się go mianem stanu odmiennego. Być może właśnie z tego powodu narosło wokół ciąży tak wiele mitów, że kiedy kobieta widzi na teście dwie kreseczki zupełnie nie ma pojęcia, które z zasłyszanych opinii są prawdą, a które są tylko nieprawdziwym przesądem. Owe „dobre rady” sprowadzają się najczęściej do rozbudowanej listy zakazów. Czego zatem kobietom w ciąży nie wolno robić, aby powiły zdrowego potomka?

Jak pozbyć się zapachu stęchlizny?

Zapach stęchlizny jest bardzo nieprzyjemny i kojarzy się ze starymi, brudnymi rzeczami. Ale przecież zapach ten pojawia się w domach, w których dba się o meble, ubrania i przedmioty. Jak więc sobie z nim radzić?

Zobacz też

Jak żyć po stracie, śmierci bliskiej osoby?

Śmierć przychodzi nagle – odbiera bliskich bez uprzedzenia, pozostawia po nich pustkę, którą ciężko zastąpić. Największy problem z emocjami mają osoby, którym zmarła bardzo bliska osoba: rodzeństwo, rodzic, życiowy partner… Wbrew pozorom najgorzej ze śmiercią bliskiego radzą sobie osoby starsze. Najczęściej zostają one same. Większość ich znajomych i bliskich już nie żyje, a dzieci zajęte są własnym życiem, gdyż często posiadają już swoje rodziny, którym poświęcają większość uwagi.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: