Jak zrobić przelew SMS na konto bankowe?

Konta bankowe    
ocena

Sprawdź w swoim banku, czy udostępnia on możliwość opłacania rachunków czy wykonywania przelewów za pomocą usługi SMS Serwis. Jeśli tak, to do dzieła! Zaoszczędzisz czas i pieniądze za prowizje bankowe.

Większość banków oferuje już usługę, dzięki której możemy złożyć dyspozycję wykonania przelewu bankowego poprzez wysłanie wiadomości tekstowej.

Usługa różni się w poszczególnych bankach. Wcześniej musimy zazwyczaj posiadać aktywny dostęp do bankowości elektronicznej oraz włączoną usługę przelewów za pomocą SMS. Usługa ta w większości banków jest darmowa przy odpowiednich pakietach usług na koncie klienta. Sprawdźmy jednak, ile będzie kosztować w naszym przypadku. Za SMS-a wysłanego z naszej komórki zapłacimy natomiast naszemu operatorowi. Koszt SMS z reguły wynosi tyle, ile zwykła wiadomość do wszystkich sieci (znajdziemy go w cenniku naszego operatora). Zamiast więc płacić prowizje za przelew w banku zapłacimy za przesłanie wiadomości tekstowej.

Gdy mamy już dostęp do możliwości wykonywania przelewów przez SMS w naszym banku, musimy sprawdzić, w jaki sposób wykonać dany przelew. Takie informacje otrzymamy od pracownika banku. Każdy z banków ma inny sposób działania tej usługi. Schemat wykonania przelewu będzie zawierał numer SMS ,na który należy wysłać wiadomość oraz odpowiednią komendę. Może ona wyglądać na przykład tak: 00 0000 1234 5678 1234 5678 1234 22,60 wplata za prad. W takim przypadku podajemy pełny numer rachunku, na który przelewamy środki, kwotę oraz tytuł przelewu. Tak napisaną wiadomość wysyłamy na numer podany przez nasz bank.

Niektóre banki w celu zabezpieczenia transakcji klienta umożliwiają realizację przelewu za pomocą SMS, lecz tylko na zdefiniowane wcześniej numery rachunków bankowych. Klient definiuje wcześniej numer rachunku kontrahenta, dane odbiorcy przelewu oraz tytuł płatności. Dla każdego przelewu może wybrać numer od 1 do 9. Za pomocą tych numerów będzie mógł wykonać przelewu. W takim przypadku uważać należy, aby nie pomylić numerów poszczególnych odbiorców. Podczas wysyłania SMS-a musimy wówczas podać numer odbiorcy oraz przelewaną kwotę. To rozwiązanie nie dość, że bezpieczniejsze, jest w dodatku szybsze. Uważać należy jedynie, aby nie pomylić numerów poszczególnych odbiorców.

O szczegóły poszczególnych usług, umożliwiających wysyłanie przelewów SMS-em, pytaj w oddziałach banków.

Często korzystacie z powyżej usługi? Doświadczyliście jakichkolwiek problemów z nią związanych?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =