Jakimi kartami można płacić w internecie?

Konta bankowe    
ocena

Polskie banki oferują swoim klientom różnego rodzaju karty płatnicze. Wśród nich znajdziemy karty debetowe, wydawana do rachunków osobistych, kredytowe oraz wirtualne, przeznaczone wyłącznie do płatności w sieci.

Jakimi kartami można płacić w internecie?

pixabay.com

W dzisiejszych czasach bardzo łatwo jest dokonywać transakcji w internecie. Problemem może okazać się jedynie sposób opłacenia zakupów. Nie każdy bank bowiem oferuje możliwość płatności online wprost z rachunki ROR klienta. Jeśli posiadamy taką funkcjonalność, musimy jednak logować się do systemu bankowości internetowej oraz wprowadzać kody generowane przez posiadany token lub podawać kody autoryzacyjne wysyłane przez bank w formie SMSów na nasze telefony komórkowe.

Zdecydowanie prostszą i szybszą metodą płatności za zakupy internetowe jest transakcja przy użyciu karty płatniczej. Nie każda jednak karta posiada taką funkcjonalność. Wśród dostępnych kart w portfelach Polaków znajdziemy karty wydane przez dwie organizacje: VISA (karty VISA i VISA Electron) oraz MasterCard (karty Maestro i MasterCard). Niektóre banki oferują również karty wirtualne, dzięki którym zapłacimy wyłącznie w sieci.

Niemal wszystkie karty kredytowe dostępne na naszym rynku umożliwiają płacenie w internecie. Wyjątkiem są karty, które posiadają limit transakcji w sieci ustawiony początkowo przez bank na kwotę 0 zł. Limit ten można jednak zwiększyć. Wśród wydawanych kart każda, która jest spersonalizowana, z założenia wystawcy umożliwia płatności internetowe, zatwierdzane wyłącznie za pomocą specjalnego kodu weryfikującego kartę, umieszczonego na jej odwrocie.

W praktyce to bank decyduje o fakcie, czy funkcjonalność taka zostanie włączona dla danego typu karty. Zdarza się, że przykładowo kartą VISA Electron w jednym banku zapłacimy w sieci, a w drugim już nie. Decydując się więc na odpowiedni dla nas bank, juz w chwili podejmowania decyzji warto dowiedzieć się, czy choćby karta debetowa umożliwia powyższe możliwości, o ile nam na tym zależy.

W tym miejscu warto wspomnieć na temat bezpieczeństwa płatności kartowymi w sieci. Niezwykle ważną rzeczą jest, aby podawać numery swoich kart płatniczych oraz kody weryfikujące daną kartę wyłącznie na zaufanych stronach i portalach.

Często kupujecie w internecie? Mieliście kiedyś jakiś problem z płatnością onine? Dajcie znać.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =