Konta bankowe Na co uważać przy zakładaniu konta walutowego?

Na co uważać przy zakładaniu konta walutowego?

-

Minimalny wkład

Warto pamiętać, że kiedy zakładamy konto walutowe, bank może zarządać od nas wpłacenia na rachunek ustalonej kwoty minimalnej. Przykładowo, PKO BP, przy otwieraniu konta wymaga wpłaty 100 dolarów amerykańskich, 150 funtów brytyjskich, 100 euro lub 150 franków szwajcarskich. Nie są duże kwoty, jednak warto o tym pomyśleć, zanim podpiszemy umowę i zobowiążemy się do wpłaty.

Dwa konta a nie jedno

Należy również zwrócić uwagę na to, że zazwyczaj bank, oferując nam założenie konta walutowego, będzie od nas wymagał założenia drugiego konta – złotówkowego. Dlatego należy przemyśleć dokładnie to, gdzie najbardziej nam się to opłaci. Może się bowiem okazać, że najłatwiej i najkorzystniej będzie założyć konto walutowe w banku, w którym posiadamy już rachunek. Stały klient może liczyć na promocje i ciekawszą ofertę.

Oprocentowanie konta

Zakładając konto walutowe nie warto wierzyć, że jest ono dobrą inweastycją oszczędnościową. Oporcientowanie takiego konta jest niskie – od 0,00%do około 0,5%. Przy zmiennej stopie procentowej i rocznej kapitalizacji, nie możemy liczyć na zysk. Dlatego, jeśli głównym celem założenia konta jest oszczędzanie, warto pomysleć raczej o lokacie, dzięki której możemy uzyskać faktyczny zysk.
Prowizje

Przed założeniem konta należy dokładnie przeanalizować taryfikator usług, zadać sobie podstawowe pytania:

– Ile kosztuje otworzenie rachunku?

– Jaka jest miesięczy koszt prowadzenia konta?

– Ile kosztują przelewy internetowe? (jeśli chcemy z nich korzystać)

– Ile kosztuje wypłata środków?

– Czy otrzymamy kartę płatniczą do rachunku?

Należy zwrócić szczególną uwagę na koszt przelewów, które mogą się wahać od 1 zł do 20 zł za jeden przelew.

Najważniejszą kwestią i pytaniem, któe należy sobie zadać, przy planowaniu założernia kota walutowego jest jego cel. Inne potrzeby będą miały osoby, które pracują za granicą i będą otrzymywały na to konto wypłaty (kwestia przelewów, koszt wypłat), inne z kolei wymagania mają ci, któzy zakładają konto gotówkowe po wzięciu kredytu hipotecznego w obcej walucie. Jeszcze inne potrzeby mają ci, którzy posiadają waluty i chcieliby je odłożyć, licząc na oprocentowanie i zysk.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak dobrać szkła kontaktowe?

Wady wzroku to zmora współczesnego człowieka. Oczom szkodzą: długa praca przy komputerze, niewłaściwe oświetlenie, a nawet niekorzystne warunki pogodowe, takie jak mocne słońce, wiatr czy zanieczyszczenie powietrza. Skutkuje to najczęściej tym, że bardzo dużo osób, w tym również stosunkowo młodych, jest zmuszonych nosić okulary.

Ubezpieczenie mienia ruchomego – informacje

Pod pojęciem mienia ruchomego można znaleźć: urządzenia i przedmioty użytku domowego, przedmioty osobistego użytku, sprzęt audiowizualny, fotograficzny, komputerowy, meble, sprzęt rehabilitacyjny czy turystyczny. Odpowiednia polisa zabezpieczy ten majątek przez takimi zdarzeniami jak kradzież z włamaniem, rabunek, zalanie, huragan, trzęsienie ziemi czy pożar. Oprócz tego z tego rodzaju ubezpieczenia można pokryć dodatkowo koszty usunięcia przyczyn awarii czy usunięcia pozostałości po szkodzie.

Zobacz też

Dlaczego gra wstępna jest ważna?

O wadze gry wstępnej może świadczyć fakt, że wiele osób nie oddziela jej od samego aktu seksualnego, traktując ją jako nierozłączny element udanego współżycia. Oczywiście mężczyźni miewają w tym temacie rozmaite zdania, jednak dobrzy kochankowie posiadają świadomość, że każde doskonałe dzieło sztuki ma swój początek, moment kulminacyjny i finał. Pominięcie zaś któregokolwiek elementu nieuchronnie zaburza harmonię dobrego seksu.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: