Ubezpieczenie konta osobistego

Konta bankowe    
ocena

Ubezpieczenia są obecnie dodatkowym bodźcem dla klienta, mającym nakłonić go do założenia konta w konkretnym banku. Trudno oszacować wartość ubezpieczenia. Póki człowiek jest zdrowy i pracuje właściwie wydaje się, że te parę złotych miesięcznie można by przeznaczyć na inne przyjemności. Ale zupełnie inaczej zaczynamy myśleć, kiedy spotka nas czy naszych najbliższych jakieś nieszczęście.

Ubezpieczenie konta osobistego

photoxpress.com

Czy więc warto, każdy musi sam sobie odpowiedzieć na to pytanie. To co na pewno  nie warto to dublować ubezpieczeń. Jeżeli już mamy dobre, wysokie ubezpieczenie na życie to drugie jeszcze można kupić, ale nie bardzo opłaca się wykupywanie trzeciej czy czwartej polisy.

W przypadku kont mamy do wyboru obecnie dość szeroką ofertę. Standardem stały się już pakiety Assistance dodawane właściwie gratis do konta między innymi w Alior Banku, BGŻ czy BNP Paribas Fortis.  Zakres dostępnych usług różni się zazwyczaj w zależności od rodzaju tego rachunku, ale generalnie, w wyjątkowych sytuacjach zawsze będą klientowi służyć pomocą.  Spełnia jednak bardziej funkcję gadżetu, bo warunki konieczne do wykorzystania tego ubezpieczenia są dosyć szczególne. Aczkolwiek bardzo ceni się tu funkcję consierge, który naprawdę ma szerokie pole do popisu i zawsze są to usługi na wysokim poziomie.

Ubezpieczenie jako dodatek do konta może być po prostu tańszą wersją niż kupowany jako osobna polisa. Warto tylko upewnić się co do zakresu obowiązywania ubezpieczenia, w banku przy zawieraniu umowy powinniśmy otrzymać OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Tam znajdziemy wszystkie ograniczenia dotyczące wybranej polisy. Najczęściej takim tańszym, odpłatnym dodatkiem jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) w podróży.

Stosunkowo nową opcją i nie wszędzie dostępną jest ubezpieczenie utraty pracy. Gwarantuje ono posiadaczowi rachunku, że jeżeli straci pracę, przez ustalony okres czasu będzie otrzymywał pewną sumę pieniędzy od Ubezpieczyciela. Nie są to jednak duże kwoty, ale pozwalające na przetrwanie w trudnym okresie czasu. Taką propozycję ma dla swoich klientów na przykład Deutche Bank w rachunku db Invest, gdzie ubezpieczony posiadacz konta może liczyć miesięcznie na wypłatę 1.000 zł (jeżeli miał tylko jedno źródło dochodu).

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =