Dimetikon - co to, stosowanie, działanie

Kosmetyki    
ocena
Dimetikon występuje w postaci płynnej i nie posiada charakterystycznego zapachu. Stosowany jest zewnętrznie na skórę. Po zaaplikowaniu dimetikonu na skórze pozostaje delikatna, nieklejąca się warstwa, która tworzy swoistą warstwę ochronną – chroni naszą skórę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Dimetikon - co to, stosowanie, działanie

photoxpress.com

Dimetikon zapobiega nadmiernemu wysychaniem skóry. Ponadto – nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych ani podrażnień, nie wpływa negatywnie na tkanki naszego ciała.

Może być on również stosowany samodzielnie. W tym wypadku będzie on chronił przed szkodliwym wpływem wody wodociągowej czy detergentów. Coraz częściej substancję tę stosuje się także, by zapobiec różnego rodzaju dermatozom zawodowym – zakażeniom grzybiczym.

W warunkach domowych możemy wykorzystać dimetikon do sporządzenia takich kosmetyków jak: balsamy do ciała, kremy, sztyfty ochronne do ust, kosmetyki do pielęgnacji włosów (szampony, odżywki). Jest to substancja, która bardzo często pojawia się w składzie kosmetyków przeznaczonych do makijażu: fluidów, pudrów, różów do policzków. Wykonując je w domu, także możemy użyć dimetikon, pamiętajmy jednak o tym, by nie były to duże ilości.

Miałyście kiedyś styczność z dimetikonem? Jak oceniacie jego działanie? Podzielcie się opiniami.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =

Dlaczego Dimetikon jest również w tabletkach?

~ Ell / 2017-09-12 15:05:45
oceń komentarz: (0) (0)