Jak samemu zrobić błyszczyk do ust w domu?

Kosmetyki    
ocena

Błyszczyk jest tego rodzaju kosmetykiem, który znajdziemy w niemal każdej damskiej torebce. Czasami jest to wręcz jedyny lub jeden z niewielu kosmetyków do makijażu, jakiego używają kobiety. Także młode dziewczyny, które zaczynają się malować, rozpoczynają od dyskretnego makijażu ust – od błyszczyków bezbarwnych, które później zamieniają na odpowiedni dla siebie, ulubiony kolor.

Jak samemu zrobić błyszczyk do ust w domu?

sxc.hu

Fakt, jak prosto wykonać błyszczyku, zaskoczy pewnie każdego. Patrząc na ich konsystencję i często bogatą barwę, myślimy, że błyszczyki wyprodukować mogą tylko firmy kosmetyczne. Okazuje się jednak, że aby samemu zrobić błyszczyk, wystarczy zaopatrzyć się jedynie w: olej rycynowy, olej Jojoba lub olej ze słodkich migdałów albo olej z pestek moreli. To, jakiego oleju użyjemy, będzie decydowało o kolorze naszego produktu.

Zrobienie błyszczyka jest bardzo proste: do połowy pojemnik na błyszczyk wypełniamy olejem rycynowym, a drugą połowę jednym z trzech wymienionych wyżej olejów. Warto dodać także kilka kropel witaminy E. Całość mieszkamy. Tak przygotowany błyszczyk dozujemy gąbeczką – podobnie jak większość błyszczyków dostępnych w sklepach. Najważniejszym składnikiem jest olej rycynowy, który nadaje ustom blask. Ma jednak działanie wysuszające, z tego powodu nie należy go używać w nadmiernych ilościach.

Można również wykonać błyszczyk z wazeliny kosmetycznej, oliwy z oliwek, oleju rycynowego i oleju cytrynowego lub innego olejku aromatycznego. W tym wypadku używamy 1 małą łyżeczkę wazeliny, a pozostałych składników po kilka kropli. Jeśli chcemy, by błyszczyk miał bardziej płynną konsystencję, należy dać więcej oliwy z oliwek oraz kilka kropel płynnej witaminy E.

Co powiecie na taki błyszczyk? Lubicie naturalne kosmetyki? Macie swoich ulubieńców? Podzielcie się opiniami!

OCENA
2.80
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =

To dodałam kremu nivea

~ oliwia Mróz / 2016-12-12 21:54:31
oceń komentarz: (0) (0)