Jak wybrać odpowiednie perfumy?

Kosmetyki    
ocena

Wybór perfum podobny jest do wyboru ubrania. Kierujemy się własnym gustem, bierzemy także pod uwagę styl życia oraz okazję, w których użyjemy danych perfum.

Jak wybrać odpowiednie perfumy?

sxc.hu

Nie istnieją perfumy uniwersalne, stosowne do każdej okazji i odpowiednie dla każdej osoby. Zapach, który nas spowija, powinien pasować do naszej osobowości. Perfumy, czy woda toaletowa, często zatem bywają nietrafionym prezentem, jeśli nie znamy upodobań osoby, którą chcemy obdarować.

Wybierając się na ekspedycję poszukiwawczą, której celem jest wybór jedynego w swoim rodzaju, idealnie dopasowanego zapachu, musimy zabrać ze sobą puszkę kawy. Być może w drogerii lub perfumerii będziemy wyglądali niecodziennie z tym rekwizytem, lecz jest to jedyny sposób, by dokonać właściwego wyboru. Kawa w cudowny sposób neutralizuje zapachy, dzięki niej nie pogubimy się w nutach zapachowych poszczególnych perfum i będziemy w stanie je odróżnić. Okazuje się, że bez kawy jesteśmy w stanie obiektywnie ocenić zaledwie 3 zapachy jednorazowo.

Niezwykle ważne jest także testowanie zapachów na własnej skórze. Jest to konieczne, ponieważ zapach perfum zmienia się na skórze, łącząc się z naturalnym zapachem naszego ciała. Doskonałym rozwiązaniem są próbki perfum, dzięki którym możemy rozpoznać najodpowiedniejszy zapach. W ten sposób oswoimy się z nim i zdecydujemy się, czy w rzeczywistości nam odpowiada. Kupowanie pod wpływem impulsu jest złym rozwiązaniem, ponieważ często po czasie, gdy opadną emocję, stwierdzamy, że wybrany zapach nie odpowiada naszym oczekiwaniom.

Przed wyjściem do perfumerii nie używaj zapachowych kosmetyków, czy własnych perfum. Mogą one zniekształcić prawdziwą woń wybieranych wód zapachowych. Testując poszczególne perfumy i wody toaletowe nie aplikuj ich na to samo miejsce, ponieważ substancje wymieszają się uniemożliwiając właściwą ocenę danego zapachu. Najlepszym miejscem testowania perfum jest nadgarstek. Warto także pamiętać o tym, aby nie pocierać spryskanych miejsc, w ten sposób zapach nie wyda nam się zbyt intensywny. Po aplikacji na skórę powinniśmy odczekać chwilę aż odparuje alkohol i dopiero wtedy oceniać dany zapach.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 2 =