Jak zrobić domowy róż do policzków? DIY

Kosmetyki    
ocena
Róż do policzków należy do grupy kosmetyków przeznaczonych do wykonywania makijażu. Jest to produkt, który de facto zwieńcza makijaż, przy jego pomocy można też nadać twarzy odpowiedni kształt. Istnieją nawet instrukcje, w jaki sposób nakładać róż na policzki w zależności od tego, czy mamy buzię okrągłą, podłużną itd.

Jak zrobić domowy róż do policzków? DIY

sxc.hu

W sklepach znajdziemy różne kolory różów i rozmaite ich odcienie. Wykonując samemu tego typu kosmetyk, możemy dobrać odpowiednie dla nas pigmenty. Oczywiście może się okazać, że nie otrzymamy takiego koloru, jakiego oczekiwaliśmy. W takim przypadku, dodając tlenek tytanu czy oleje roślinne, możemy zmodyfikować odcień naszego produktu domowej roboty.

Samo wykonanie nie będzie stanowiło dla nikogo problemu. Wszystkie sypkie składniki, za wyjątkiem pigmentu kolorowego, odważamy i umieszczamy w słoiku. Całość dokładnie mieszamy. Następnie odmierzamy określoną w przepisie ilość oleju jojba i olejku eterycznego. przenosimy je do moździerza i ucieramy. Do stopionych tłuszczów powoli – po łyżeczce – dodajemy wymieszane ze sobą sypkie składniki. Delikatnie mieszamy je z olejami. Owa mieszanina sypkich składników z olejem jojba i olejkiem eterycznym stanowi tzw. mieszankę bazową naszego różu. Jest to produkt pośredni naszego kosmetyku i możemy ją przechowywać przez pewien czas bez niebezpieczeństwa rozkładu żadnych substancji – nic się z nim nie stanie, bowiem olej jojoba nie jełczeje.

Chcąc uzyskać już końcowy produkt, niewielką ilość mieszanki bazowej – najlepiej około 5 g – mieszamy z wybranym pigmentem kolorowym do momentu otrzymania pożądanego koloru. Im więcej pigmentu dodajemy, tym ciemniejszy staje się róż. Jeśli chcelibyśmy go rozjaśnić, należy dodać więcej mieszanki bazowej.

Będzie potrzebne:
- 8 g skrobi kukurydzianej lub ziemniaczanej
- 6 g pigmentu jedwabnego lub pigmentu perłowego
- 1-2 łyżeczki stearynianiu magnezu (ew. tyle samo skrobi kukurydzianej lub ziemniaczanej)

- 2,5 ml oleju jojoba
- 2-3 krople wybranego olejku eterycznego
- szczypta pigmentu kolorowego (koloru czerwonego, pomarańczowego lub brązowego – kwestia gustu)

Co powiecie o takim różu? Jakich kolorów różów najczęściej używacie? Podzielcie się opiniami!

OCENA
2.33
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 2 =