Jak zrobić płyn micelarny?

Kosmetyki    
ocena

Płyn micelarny wykorzystywany jest nie tylko do demakijażu twarzy, ale także jako tonik. Jest to roztwór wodny, który bardzo korzystnie działa na skórę twarzy – przywraca jej naturalne pH, które w dzień może zostać zaburzone poprzez użyte w nadmiarze kosmetyki do twarzy czy pogodę. Płyn micelarny może być stosowany rano i wieczorem.

Jak zrobić płyn micelarny?

sxc.hu

Za działanie płynu micelarnego odpowiadają tzw. micele. Są to kuleczki, zawierające część wodną i tłuszczową. Łączą się one z różnymi zanieczyszczeniami, sebum twarzy, kosmetykami do makijażu i usuwają je. Dodatkowo płyn ten zawiera witaminy i minerały, które wchłaniają się przez skórę, a także zapobiega nieprzyjemnemu uczuciu „ściągania się” twarzy.

Będzie potrzebne:

Do uzyskania 100 gramów płynu micelarnego: - 4,2 ml 4-PC - 10-krotnie zatężony wyciąg z aloesu (5 ml) - szczypta alantoiny - 3 ml D-pantenolu - 4 ml wody destylowanej

UWAGA!

Aby przygotować ten kosmetyk, potrzebujemy bardziej specjalistycznych składników. Można je zakupić w sklepach Internetowych czy w konkretnych sklepach kosmetycznych

Wszystkie składniki mieszamy ze sobą w przezroczystym naczyniu – najlepiej, żeby była to zlewka. Jeśli jednak takiej nie posiadamy, możemy wykorzystać przezroczystą miskę. Substancje stałe muszą ulec całkowitemu rozpuszczeniu. Jeśli zobaczymy proszek na dnie naczynia, mieszaninę należy lekko podgrzać na łaźni wodnej (do garnka czy innego większego naczynia nalewamy gorącą wodę, w której zanurzamy miskę czy zlewkę z naszą mieszaniną; całość mieszamy bagietką, aż do rozpuszczenia). Po rozpuszczeniu, gdy mieszanina ostygnie, przelewamy ją do butelki. Tak przygotowany płyn przechowujemy w lodówce. Jego data ważności to około 14 dni.

Przy używaniu tego kosmetyku należy uważać, by płyn nie dostał się do oka. Wtedy może pojawić się łzawienie i pieczenie. Jest to płyn szczególnie polecany osobom z wrażliwą skórą, podatnym na wszelkiego rodzaju reakcje alergiczne.

Co powiecie na taki płyn micelarny? Myślicie, że sprawdzi się równie dobrze jak te drogeryjne? Dajcie znać!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =