Kosmetyki dla alergików

Kosmetyki    
ocena

Dla tych kobiet, które cierpią na alergię, zaczerwienienie i swędzenie skóry nie jest żadną nowością. Zdarza się, że piękny i starannie wykonany makijaż psuje reakcja alergiczna.

Kosmetyki dla alergików

photoxpress.com

Aby uniknąć poczucia dyskomfortu i problemów ze skórą, alergiczki powinny szczególnie starannie dobierać kosmetyki. Nawet, jeżeli na produkcie napisane jest, że został on przeznaczony do skóry wrażliwej i skłonnej do alergii, po nałożeniu makijażu mogą wystąpić objawy uczulenia. Dzieje się tak dlatego, że nie sprecyzowano, czym jest produkt hipoalergiczny. Umieszczenie na etykietce informacji o tym, że produkt może być stosowany przez alergików, nie gwarantuje w pełni bezpieczeństwa jego stosowania. Skład kosmetyków może nie różnić się zasadniczo od zawartości pozostałych kosmetyków z danej linii. Sprawę komplikuje jeszcze fakt, że skóra każdego człowieka reaguje nieco inaczej na substancje chemiczne. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać kosmetyki do makijażu odpowiednie dla siebie.

Jeżeli masz poważne problemy z powodu alergii na tusz do rzęs lub inny preparat kosmetyczny, udaj się do lekarza. Dostaniesz skierowanie na testy alergiczne, dzięki którym będzie można znaleźć źródło uczulenia i wyeliminować alergeny z Twojego otoczenia.

Gdy zaobserwujesz u siebie reakcje alergiczne na konkretny kosmetyk, zapoznaj się z jego składem. Być może, metodą prób i błędów, uda Ci się samej dojść do tego, jakich preparatów nie powinnaś stosować. Może zdarzyć się tak, że nie zdołasz uchronić się przed użyciem kosmetyku, który nie jest dla Ciebie wskazany. W takiej sytuacji nałóż na podrażnione miejsce maść kojącą swędzenie i postaraj się nie drapać go.

Możliwe, że zaliczasz się do tych osób, które nie wychodzą z domu, przed nałożeniem cieni na powieki i warstwy pudru na twarz. W takim przypadku atrakcyjną alternatywną może być dla Ciebie twz. mineralny makijaż. Przeznaczone do jego wykonania preparaty zawierają organiczne składniki. Kosmetyki te nie wnikają w skórę tak łatwo, jak tradycyjny podkład, puder czy cień do powiek. Ich zaletą jest to, że nie zawierają substancji chemicznych w postaci konserwantów. Do ich produkcji wykorzystywane są wyłącznie kolorowe pigmenty pochodzenia naturalanego. Są to tlenki żelaza, chromu, manganu, ultramaryny czy tytanu. Kosmetyki mineralne mają lekką konsystencję, dzięki czemu i nałożenie nie sprawi nikomu trudności. Mało tego, ich działanie chwalą sobie osoby z podrażniona skórą, w tym panie o cerze trądzikowej.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 2 =