Makijaż - kosmetyki

Kosmetyki    
ocena

Wykonanie makijażu nie wymaga wiele pracy o ile mamy już przygotowany zestaw, który kolorystycznie i jakościowo pasuje do naszej osoby. Musimy mieć świadomość jaki typ urody prezentujemy (Wiosna, Lato, Jesień, Zima), jaką mamy cerę – sucha, mieszana, tłusta. Istotne jest również dobór makijażu do stylu życia jaki prowadzimy, fryzury czy ubioru.

Makijaż - kosmetyki

sxc.hu

Toniki i mleczka oczyszczające. Każdy makijaż wymaga dobrze oczyszczonej twarzy powinniśmy więc dysponować tonikami oraz mleczkami nawilżającymi, odpowiednimi dla naszej cery. Zawsze najpierw tonizujemy, potem nawilżamy mleczkiem, a na koniec wklepujemy krem. W ten sposób twarz jest zrelaksowana i gotowa do malowania.

Podkład i puder. Warto mieć podkład (o kolorze zbliżonym do naszej cery lub ton jaśniejszym oraz puder w różnych odcieniach – jasnym i ciemnym. Ten ciemniejszy wykorzystamy przy wymodelowaniu owalu twarzy. Najczęściej chcemy ukryć te partie twarzy jak dolna i tylna część policzków, boki podbródka oraz czoła. Jasny puder nakłada się w miejscach, na których podkreśleniu szczególnie nam zależy. Zazwyczaj są to górne części policzków, nos i środek czoła.

Korektor. Jest niezbędny przy tuszowania mankamentów cery. Jasny lub żółty przyda się do maskowania sińców pod oczami zaś zielony – do ukrycia  pękniętych naczyniek przy nosie.

Róż. Warto się w niego zaopatrzyć, gdyż nic tak jak róż nie ożywia twarzy i nie dodaje jej koloru. Ważne tylko, aby był w naturalnym kolorze i lepiej nie wybierać tych bardzo ostrych odcieni różu.

Cienie do powiek. Przy wyborze należy mieć na uwadze kolor oczu - zasadą jest bowiem nie malowanie oczu cieniami w tym samym kolorze, co tęczówki. Dobrze jest mieć dużą gamę kolorów, tak aby móc wykonać make-up dzienny (pastelowe kolory) jak i wieczorowy (ciemniejsze, odważne odcienie). Do wyboru mamy cienie w sztyfcie, pudrze i kremie – co kto preferuje.

Pomadki i błyszczyki. Te najlepsze nie tylko dodają urody, ale również pielęgnują usta, tzn. nie wysuszają ich, ale czynią zawsze miękkimi i gładkimi.

Reasumując, każda kobieta powinna mieć zestaw kosmetyczny składający się z:

- tuszu do rzęs
- cienie do powiek
- kredka lub eye-liner
- pomadkę
- błyszczyk
- podkład (najlepiej w płynie bądź w formie musu)
- puder (w różnych odcieniach  oraz puder rozświetlający)
- korektor
- róż  (sprasowany)

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 3 =