Od kiedy stosować krem na zmarszczki?

Kosmetyki    
ocena

Krem przeciwzmarszczkowy, jak sama nazwa wskazuje, ma zapobiegać zmarszczkom, a nie je usuwać. Stąd należy go zacząć stosować po 25 roku życia. Nie trzeba jednak przy wyborze kosmetyku kierować się ceną, a składem produktu.

Od kiedy stosować krem na zmarszczki?

photoxpress.com

Stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych powinno zacząć się mniej więcej po 25 roku życiu. Ta granica jest jednak płynna, ponieważ proces starzenia się u każdego zaczyna się w innym momencie życia. Mają na to wpływ nie tylko geny, ale i styl życia, dieta, stresy, nadużywania alkoholu, papierosów, kawy… Czynnikiem, który powoduje szybsze starzenie się skóry jest też działanie słońca. Stąd należy stosować kremy z filtrem UV.


krem przeciwzmarszczkowy zastosowaniephotoxpress.com


Dermatolodzy potwierdzają zgodnie, że kremy przeciwzmarszczkowe nie usuwają zmarszczek. Po co więc zalecają ich stosowanie? Produkty te spłycają zmarszczki u osób, u których one już wystąpiły. Stąd tak ważne jest stosowanie tych kosmetyków zanim na twarzy pojawią się pierwsze, tak zwane kurze łapki. Dzięki temu komórki będą bardziej aktywne i skóra nie straci tak szybko swojej gęstości.

jak stosować krem przeciwzmarszczkowy photoxpress.xom

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, jakie kremy przeciwzmarszczkowe są najlepsze. Najczęściej jest jednak tak, że ufają reklamom, opiniom innych osób. Powinny natomiast wybrać się do profesjonalisty, który fachowo dobierze odpowiednią terapię. Z pewnością działanie przeciwstarzeniu się skóry wspomaga retinoid i witamina C. Należy jednak uważać z doborem kremu pod oczy. Powinien on zawierać mniej składników aktywnych, aby nie podrażniał delikatnej skóry i spojówek.

Szokujące okazały się natomiast badania opublikowane przez fundację Protest, które pokazują ranking najlepszych kremów przeciwzmarszczkowych. Wynika z nich, że krem Heleny Rubinstein, za który trzeba zapłacić około 272 zł ma o wiele gorsze działanie niż Aldi, krem niemieckiej firmy, jego cena około 10 zł. Potwierdza się więc opinia, że nie zawsze to, co najdroższe jest najlepsze.

Stosowaliście jakieś kremy przeciwzmarszczkowe? Jakie? Które z nich polecacie?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =

Ja mam 31 lat i od roku używam odmładzającego serum komórkowego Luminesce firmy Jeunesse i jestem bardzo zadowolona z efektu, wygładziło zmarszczki i bruzdy a także usunęło worki i cienie pod oczami. Polecam wszystkim https://mkap.jeunesseglobal.com/pl-PL/

~ madzia / 2016-05-24 15:02:16
oceń komentarz: (0) (0)