Perfumy damskie - informacje

Kosmetyki    
ocena

Każda kobieta pragnie być atrakcyjna, zadbana, doskonale wypielęgnowana i kusząco pachnąca. Zapach to przecież drugie ubranie kobiety. Zależny od jej temperamentu, humoru, stylu, trybu życia. Inny na wieczór, jeszcze inny na co dzień. Jednak jego wybór, aby doskonale współgrał z osobowością i samopoczuciem kobiety, wcale nie jest taki łatwy.

Perfumy damskie - informacje

sxc.hu

Bardzo często to, co pięknie pachnie na koleżance, na własnej skórze może okazać się duszącym i męczącym zapachem. Podobnie może być z tym, co wydaje się nam ładnie pachnieć w sklepie, wąchane prosto z flakonika. Po spryskaniu nadgarstka i odczekaniu kilku godzin może okazać się zupełnie nie współgrać z wyjątkowym i niepowtarzalnym zapachem skóry każdej kobiety. Zatem jak wybrać ten odpowiedni i właściwie dobrany zapach?

To, jaki wybrać zapach zależy przede wszystkim od prywatnych preferencji kobiety, jak również od pory roku, podczas której je wybiera i kiedy będzie ich używać. Przykładowo latem królują zapachy lekkie, świeże i owocowe, natomiast zimą aromaty cięższe, głębsze, zmysłowe i rozgrzewające. Ponadto wszystkie zapachy można podzielić na rodziny zapachowe. Zaliczają się do nich aromaty orientalne, owocowe, kwiatowe, drzewne i zielone. To, który z tych aromatów przypadnie kobiecie do gustu zależy więc nie tylko od pory roku, ale także od nastroju, w jakim się znajduje oraz z czym kojarzy dany zapach. Dlatego też nie bez znaczenia pozostaje stwierdzenie, aby nie kupować perfum pod wpływem chwili, szczególnie będąc w złym humorze. Po powrocie do domu lub po przebudzeniu następnego dnia może się okazać, że zapach ten pachnie zupełnie inaczej.  Również z tego samego względu do perfumerii powinno się wybrać z samego rana, kiedy zmysł powonienia jest jeszcze „świeży” i nie zdążył zostać stępiony przez zapachy z otoczenia.

Ponieważ zmysł węchu jest niezwykle wrażliwy, nie należy go nadużywać i w czasie jednego pobytu w perfumerii przetestować najwyżej 3 różne aromaty. Następne nie będą już tak wyraźne. Ponieważ wydaje się to bardzo mało i znacznie odkłada w czasie ostateczny wybór doskonałej perfumy, w dobrych perfumeriach można już skorzystać z podstawionych obok półek z flakonami, słoiczków z kawą. Neutralizuje ona wąchane dotąd zapachy i pomaga oddzielić je od następnych, które chcemy przetestować.

Ponadto wybierając się do perfumerii nie należy używać wcześniej żadnych innych zapachów. Wybraną perfumą należy skropić nadgarstek i odczekać chwilę. Nigdy nie należy wąchać perfumy bezpośrednio z flakonika, zakrętki lub paska papieru. Zapach zupełnie inaczej reaguje ze skórą, szczególnie w miejscach, gdzie bezpośrednio pod skórą płynie krew, a właśnie takim miejscem jest nadgarstek. Tym bardziej, że prawdziwy, finalny zapach perfumy, tzw. głębię, poczujemy dopiero po kilku godzinach, gdy wcześniejsze aromaty, głowy i serca wyparują. Dlatego też zakupu perfum nie należy dokonywać w pośpiechu.

Z jakich perfum najczęściej korzystacie? Czy jesteście z nich zadowolone?

OCENA
4.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =