Perfumy - jakie wybrać?

Kosmetyki    
ocena

Zapach stanowi część naszej sfery intymnej dlatego bardzo ważne jest opanowanie sztuki perfumowania, aby dobrze czuć się z zapachem, by był on atrakcyjny dla innych i kojarzył się z nami. Jak zatem używać perfum, by opanować sztukę doboru odpowiedniego zapachu i jego wykorzystania?

Perfumy - jakie wybrać?

sxc.hu

Przede wszystkim należy znaleźć swój zapach. W tym celu musisz zorganizować poszukiwania, które pozwolą wybrać zapach najbardziej ci odpowiadający, który stanie się twoim nieodłącznym atrybutem. Zastanów się, jakiego rodzaju zapachy preferujesz – lekkie, cytrusowe, odświeżające czy też słodkie jak wanilia lub może to zapachy różane czy z dodatkiem ciężkiego piżma? Możesz zrobić w tym celu test – zaopatrz się w świeczki cytrusowe, kilka olejków naturalnych: piżmowy, lawendowy, jaśminowy i cytrusowy i zobacz, jaki rodzaj zapachu jest ci najbliższy. Jeśli spotkasz kogoś, kto wywrze na tobie duże wrażenie swoim zapachem, zapytaj o rodzaj perfum. 

Kiedy znasz już swoje preferencje, wiesz jakiego rodzaju zapachy przemawiają do ciebie najbardziej, wybierz się do sklepu z perfumami i poproś pracownika o pomoc. Wskaże ci on te rodzaje perfum, spośród których możesz wybrać swój zapach.

Zaaplikuj perfumy na skórę lub specjalny kartonik w celu przetestowania zapachu. Jeśli masz zamiar skropić ciało, wówczas wybierz miejsce, gdzie odczuwany jest puls. Skóra jest w tych okolicach cieplejsza i wydzielanie zapachu będzie bardziej intensywne.

Powąchaj kartonik lub powierzchnię skóry jeszcze raz, by sprawdzić, czy zapach nadal ci się podoba. W przypadku testowania wielu różnych zapachów poproś sprzedawcę o ziarenko kawy. Znaturalizuje ono nagromadzone zapachy i orzeźwi zmysł węchu. Możesz wrócić i powtórzyć test następnego dnia, żeby się upewnić, czy odnalazłaś swój zapach i kupić perfumy. Możesz wybrać więcej niż jeden zapach. Niektóre kobiety lubią lekkie cytrusowe odświeżające zapachy na co dzień, natomiast cięższe na specjalne okazje i wieczory.

Przed zaaplikowaniem perfum pamiętaj, by uczynić to zanim założysz ubranie i biżuterię. Następnie miej świadomość tego, że istnieje pięć obszarów, które możesz skropić zapachem: przeguby dłoni, podstawa szyi, za płatkami uszu, wewnętrzna strona łokci, skóra między piersiami. Nie pocieraj przegubów dłoni o siebie po zaaplikowaniu perfum, może to spowodować zmianę w zapachu, podobnie jak nałożenie zapachu na nieumyte włosy.

Pamiętaj, że im częściej wystawiasz skórę spryskaną perfumami na działanie wiatru i powietrza, tym szybciej zapach się ulotni. Jeśli zależy ci na intensywności zapachu wybierz perfumy, jeżeli wolisz preparat o mniejszej zawartości olejków i zapachu mniej intensywnym, zdecyduj się na wodę toaletową czy spray. Dokonuj zakupów w renomowanych sklepach, jeśli zależy ci na marce i dobrej jakości produktu.

Jakich perfum używacie? Jesteście z nich zadowolone?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =