Podpaska czy tampon - co wybrać?

Kosmetyki    
ocena

Na rynku pojawia się coraz większa ilość producentów różnorodnych podpasek, wkładek i tamponów. Wszystkie tego typu produkty dostępne są w wielu rozmiarach, o różnej jakości czy kształcie. Produkty kuszą niezawodnością, każdy ma stanowić źródło komfortu. Który z produktów zatem wybrać? Zdecydować się na tampon czy podpaskę?

Podpaska czy tampon - co wybrać?

sxc.hu

Dzisiejsza szeroka oferta podpasek pozwala wybrać produkt, który jest dla nas najlepszy. Znajdziemy podpaski w rozmiarze maxi, świetne podczas pierwszych dni i nocy intensywnych krwawień, podpaski o standardowej wielkości, grubsze oraz cieniutkie o zaledwie 2 milimetrach. Możemy zdecydować się na podpaski ze skrzydełkami, chroniące naszą bieliznę przed zabrudzeniami lub bez, jeśli krwawienie nie jest intensywne i skrzydełka nam przeszkadzają. Nowoczesne technologie sprawiają, że zapach i wydzieliny są dobrze wchłaniane przez produkt, dzięki czemu możemy się cieszyć większą swobodą ruchu. Jest w czym wybierać.

Stosowanie podpasek ma wiele zalet. Różne ich kształty i rozmiary pozwalają nam wybrać i dopasować produkt do naszych potrzeb, w zależności od obfitości krwawienia. Podpaski, są łatwe w użyciu i zastosowaniu. Nie musimy opanowywać żadnej specjalnej techniki, by odpowiednio założyć czy zdjąć podpaskę, możemy tego dokonać szybko i sprawnie. Stosowanie podpasek nie powoduje powstawania zakażeń czy innych chorób, są powszechnie dostępne.

Wadą podpaski jest na pewno to, iż klej, dzięki któremu możemy ją przymocować do bielizny, jest nietrwały i podpaska może łatwo zmienić położenie,  co stanowi zagrożenie czystości naszej bielizny. Ciężko się wybrać z podpaską na basen, na plażę czy uprawiać jakikolwiek sport. Jej obecność będzie krępować nasze ruchy oraz sprawiać, że nie będziemy czuć się komfortowo, martwiąc się o nasz wygląd czy umieszczenie podpaski. W przypadku bardziej intensywnego krwawienia, szczególnie latem, szybciej będziemy odczuwać dyskomfort.

Stosowanie tamponów może być dobrym wyjściem. Ich obecność w pochwie jest niewyczuwalna, pochłaniają one zapach i wydzielinę znajdując się wewnątrz organizmu. Tampony są niewidoczne i nie krępują ruchów. Nie musimy rezygnować z pójścia na basen czy z uprawiania wielu sportów. Szczególnie, kiedy miesiączka jest intensywna, tampon jest wygodnym rozwiązaniem.

Minusem stosowania tamponów mogą być infekcje pochwy, występujące czasem u osób o skłonności do stanów zapalnych. Tampon jest bardziej skomplikowany w użyciu, jego aplikacja może przysporzyć problemów, szczególnie osobom zaczynającym ich stosowanie. Przy obfitych okresach tampony mogą przepuszczać nieczystości, należy wtedy założyć dodatkowo wkładkę higieniczną, by uniknąć pobrudzenia bielizny.

UWAGA!

Różnorodność produktów daje nam szeroki wybór. Zaznajamiając się z zaletami oraz wadami ich użycia, musimy zdecydować się na kupno odpowiedniego produktu w zależności od naszych upodobań, aktywności podczas miesiączki i jej obfitości, tak, abyśmy czuły się wygodnie, świeżo i bezpiecznie.

Korzystacie z tamponów czy podpasek? Czym się kierujecie podczas wyboru?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =