Podstawowe kosmetyki, które warto mieć przy sobie

Kosmetyki    
ocena

Każda z kobiet, bez względu na to czy maluje się na co dzień czy od święta, powinna mieć w swojej kosmetyczce pewien obowiązkowy zestaw kosmetyków, który może ratować ją w sytuacjach kryzysowych, gdy nagle makijaż jest potrzebny, lub gdy konieczne jest poprawienie tego już istniejącego.

Podstawowe kosmetyki, które warto mieć przy sobie

photoxpress.com

Ten podstawowy zestaw pierwszej pomocy warto co jakiś czas uzupełniać, gdy któryś z kosmetyków się skończy lub zostanie zniszczony (np. złamana pomadka do ust), aby zawsze był w całości i gotowy na każdą awaryjną sytuację.

Kosmetyki, które zawsze warto mieć przy sobie można podzielić w zależności od części ciała, do których są używane, jak również w zależności od wieku, gdyż jest to jeden z czynników decydujących o tym, jaki makijaż jest wykonywany, czym i na jaką okazję.

Jeżeli naszą domeną jest delikatny i niemal niewidoczny makijaż, również i nasza kosmetyczka pierwszej pomocy nie będzie składała się ze zbyt wielu elementów. Warto trzymać w niej odpowiednio dobrany do rodzaju i koloru cery korektor i fluid do tuszowania niedoskonałości, matujący puder w kamieniu oraz błyszczyk do ust. Jest to swego rodzaju minimum, po użyciu którego twarz będzie znowu wyglądała na świeżą i naturalną.

Kobiety, które na co dzień wykonują nieco bardziej złożony i widoczny makijaż również powinny nosić w kosmetyczce podkład i puder, ale także cień do powiek, tusz do rzęs i nawilżający błyszczyk lub pomadkę do ust w żywych, intensywnych barwach.

Ze względu na konieczność wykonania nieco intensywniejszego makijażu w starszym wieku, konieczne jest również oprócz wyżej wymienionych kosmetyków zaopatrzenie kosmetyczki w kredkę do oczu oraz róż do policzków, którym możemy z powodzeniem modelować kontur twarzy.

Poza tym, bez względu na to, jak często się malujemy i czego do makijażu używamy, w kosmetyczce powinien znaleźć się bezbarwny lakier do paznokci, który jeżeli nie malujemy nim paznokci może przydać się do „złapania” oczka w pończochach. Ponadto wiele kobiet nosi przy sobie, szczególnie w gorące, letnie dni, odświeżająca i nawilżającą wodę w spreju. Dodatkowo warto wrzucić do torebki również szminkę w mocnym, głębokim kolorze. W awaryjnej sytuacji wystarczy pociągnąć nią usta, aby wyglądać elegancko i atrakcyjnie.

Jak myślicie, jakie jeszcze kosmetyki warto mieć zawsze przy sobie? Podzielcie się swoimi pomysłami w komentarzach.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =