Wybielanie zębów - jak to zrobić profesjonalnie?

Kosmetyki    
ocena

Hollywoodzki uśmiech to nie tylko proste i równe zęby. Przede wszystkim wiąże się to z olśniewającą ich bielą. Istnieje wiele metod, dzięki którym możemy uzyskać taki uśmiech. Oto przegląd niektórych z nich.

Wybielanie zębów - jak to zrobić profesjonalnie?

photoxpress.com

Wybielanie lampą – jedna z bardziej skutecznych metod. Jest to zabieg przeprowadzony w gabinecie dentystycznym i kosztuje 1200 zł. Na zęby nakłada się żel, który potem oświetla się za pomocą lampy. Jedyny negatywny skutek tego zabiegu, oprócz kosztów, wiążę się z bólem, który może wystąpić w trakcie jego wykonywania oraz nadwrażliwością zębów, która ustępuje o kilku dniach. Ale jak głosi znana maksyma – „żeby być pięknym – trzeba pocierpieć”.

Wybielanie za pomocą nakładek – inna opcja to noszenie, przygotowanych przez dentystę nakładek, które pacjent samodzielnie wypełnia, za pomocą strzykawki żelem wybielającym. Zabieg ten kosztuje około 1000 zł, a jego podstawowa wada wiąże się z niewygodą – nakładki zazwyczaj zostawia się na noc i trwać to może przez okres 2 tygodni.

Wybielanie laserem – najskuteczniejsza i najszybsza metoda, ale koszt 2000 może zniechęcić.

Paski wybielające – przykleja się je do zębów dwa razy dziennie i nosi przez pół godziny, przez okres tygodnia. Są stosunkowo tanie, koszt do 70 zł., a efekt może być naprawdę świetny, przy podatnych zębach można uzyskać zęby o dwa trzy odcienie bielsze.

Pasty wybielające – są idealnym wyborem do likwidacji wszelkich przebarwień, powstałych w wyniku palenia papierosów oraz spożywania kawy czy herbaty. Związki chemiczne, które takie pasty mają w swoim skaldzie (krzemionka, fluorek sodu), maja działanie silnie ścierające i w tym tkwi ich skuteczność.

UWAGA!

Ważne, aby pamiętać o tym, że zęby po zabiegach wybielania, są bardziej podatne na przebarwienia. Lepiej więc unikać kawy, herbaty czy potraw, które mogą zabarwić nasze zęby (jagody, czerwony barszcz). Z drugiej strony szkliwo może być nadwrażliwe – zrezygnujmy wiec również z cytrusów oraz lodów. Na pewno, jeśli chcemy, aby efekt wybielania się utrzymał, musimy zrezygnować z palenia papierosów. Zęby sztuczne nie nadają się do wybielania, czyli wszelkiego rodzaju korony, wypełnienia, mosty porcelanowe. Martwe zęby można poddać temu zabiegowi, ale reszta uzębienia będzie różnić się odcieniem.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 5 =