Czy kredyt hipoteczny można odliczyć od podatku?

Kredyty    
ocena

Do niedawna można było odliczyć odsetki kredytu hipotecznego od podatku. Jednak w 2007 roku doszło do zmiany przepisów. Jakie warunki trzeba spełnić teraz, żeby odliczyć odsetki kredytu od podatku?

Czy kredyt hipoteczny można odliczyć od podatku?

photoxpress.com

Czasy ulg mieszkaniowych niestety minęły już chyba bezpowrotnie. W latach 2002-2007 państwo umożliwiało podatnikom odliczanie odsetek od zaciągniętych kredytów mieszkaniowych. Koszty kredytów odliczało się od corocznych dochodów, dzięki temu zdecydowanie zmniejszały się podatki płatników. 

Obecnie taką możliwość mają  osoby prowadzące działalność gospodarczą i to tylko pod warunkiem, że kredyt zaciągnięty był na potrzeby firmy. W związku z czym również lokal musiał zostać zakupiony z myślą, że jego wykorzystanie będzie związane z charakterem prowadzonej działalności. Osoby fizyczne jeszcze do końca roku mogą skorzystać z innej pomocy państwa przy nabywaniu nieruchomości jaką jest program Rodzina na Swoim. 

Każdy kredyt zaciągnięty na potrzeby osoby fizycznej jest obecnie traktowany jako zobowiązanie indywidualne i nie podlega żadnym odliczeniom w rocznym zeznaniu podatkowym. Musimy zadowolić się innymi ulgami, których już nie zostało wiele.

W razie jakichkolwiek wątpliwości w okresie przed rozliczeniowym Urząd Skarbowy uruchamia specjalną infolinię, na którą można zadzwonić z każdym pytaniem: Infolinia Podatkowa  0-801 055 055 lub 22 330 03 30.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =