Czy można skonsolidować jeden kredyt?

Kredyty    
ocena

Aby odpowiedzieć na powyższe pytanie, trzeba poznać zastosowanie kredytów konsolidacyjnych. Okazuje się, że tego typu produkty dość często są mylone ze swoimi refinansowymi odpowiednikami.

Czy można skonsolidować jeden kredyt?

photoxpress.com

Konsolidacja czy refinansowanie?

Najważniejsza cecha kredytu konsolidacyjnego to możliwość połączenia kilku zobowiązań w jedno, dzięki czemu klient nie musi dokonywać osobnych płatności. W takim przypadku bank dokonujący konsolidacji spłaca dług klienta, co jest równoznaczne z udzieleniem mu kredytu.

Banki oferujące tego typu produkty dość często kusza spadkiem miesięcznej raty. Taki zabieg najczęściej nie jest spowodowany znacząco niższym oprocentowaniem. Po prostu zostaje wydłużony okres kredytowania, co przyczynia się o wzrostu całkowitej kwoty płaconych odsetek. Takie rozwiązanie jest zdecydowane nieopłacalne. Powinny je rozważyć tylko te osoby, które doświadczają problemów z regularnym opłacaniem miesięcznych rat.

Konsolidacja jednego kredytu nie jest możliwa. Klienci dysponują natomiast alternatywą w postaci refinansowania. Okazuje się ona użyteczna, jeżeli poprzednie zobowiązanie zostało zaciągnięte na niekorzystnych warunkach, a kredytodawca nie zgadza się na ich renegocjację (na przykład obniżenie wysokiej marży). W takim przypadku posiadacz kredytu może zaciągnąć zobowiązanie na korzystniejszych warunkach i spłacić poprzedni kredyt za pomocą środków przyznanych przez kolejny bank.

Czy kredyty konsolidacyjne mogą być początkiem spirali kredytowej? Zachęcamy do dyskusji.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 2 =