Czy trzeba założyć konto przy kredycie bankowym?

Kredyty    
ocena

Wielokrotnie można się spotkać obecnie w bankach z tak zwanymi ofertami łączonymi. Jest to zazwyczaj pakiet różnych produktów bankowych sprzedawanych razem. W takim zestawie zwykle coś dodawane jest gratis.

Czy trzeba założyć konto przy kredycie bankowym?

photoxpress.com

Najczęściej spotykamy się z tym przy zakładaniu konta czy zaciąganiu kredytu. O ile przy koncie dodatek w postaci darmowej karty bankomatowej jest wręcz niezbędne dla jego funkcjonowania to wydaje się że konto osobiste przy kredycie ma mniejsze uzasadnienie.

Bank nie może klienta zmusić do obligatoryjnego założenia takiego rachunku w chwili zaciągania kredytu, ale może od tego uzależnić oprocentowanie kredytu. Zwykle wtedy kredyt bez dodatku jest droższy. Warto się zastanowić nad założeniem takiego rachunku, ale należy sprawdzić warunki jego funkcjonowania. Może bowiem się zdarzyć, że koszty powadzenia rachunku przewyższą koszty droższego kredytu (bez pakietu). Ale często, na szczęście mamy do czynienia z czymś odwrotnym.

Rachunki mogą stanowić świetną bazę do spłacania rat kredytu. W większości banków przelewy internetowe i wewnętrzne są bez opłat i księgowane na bieżąco, a więc pozwolą nam na zaoszczędzenie pieniędzy i czasu na spłatę kredytu.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =