Czy warto wziąć kredyt na założenie firmy?

Kredyty    
ocena

Przedsiębiorstwo może wybrać jeden z dwóch sposobów finansowania swojej działalności. Pierwszym jest samofinansowanie czyli przeznaczenie środków własnych, osobistego kapitału właściciela. Drugim jest uzyskanie finansowania z zewnątrz realizowane najczęściej poprzez pozyskanie kredytu.

Czy warto wziąć kredyt na założenie firmy?

photoxpress.com

Kredyt na nowe firmy

Na wstępie trzeba policzyć, co jest bardziej opłacalne w konkretnej sytuacji, w której znajduje się nowy przedsiębiorca. Należy tez pamiętać, że banki są bardzo ostrożne przy udzielaniu kredytów firm jednoosobowych w krótkim okresie działalności. Niechęć ta jest w pełni uzasadniona i wynika z faktu, że około 40% nowo powstałych firm upada w ciągu pierwszego roku działalności.

Większe szanse na uzyskanie kredytu mają osoby zatrudnione w ramach umowy o pracę, które jednocześnie otwierają własna działalność gospodarczą. Lepiej traktowani są też przedstawiciele wolnych zawodów, specjaliści lekarze czy prawnicy.

Ryzyko na starcie

Biorąc pod uwagę statystyki uruchomienie nowej firmy wiąże się ze sporym ryzykiem. Z tego punktu widzenia branie kredytu na rozruch działalności można porównać do rosyjskiej ruletki. Rynek jest nieprzewidywalny i trudno jest zaplanować wszelkie działania w niestabilnych czasach.

Dokładna analiza pozwoli ustalić niezbędną wielkość środków pieniężnych, które są niezbędne do realizacji planu biznesowego. Pamiętaj, że jeśli firma nie osiągnie zakładanych zysków możesz utracić zabezpieczenie kredytu. Jednak przemyślany pomysł i szczegółowy biznesplan pomoże uniknąć zbędnych kłopotów.

Prowadzicie własną firmę? Czy braliście kredyt na jej założenie?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =