Jak dostać kartę kredytową?

Kredyty    
ocena

Karta kredytowa jest swego rodzaju kredytem. Ma pewne cechy wyróżniające ją spośród wszystkich produktów kredytowych, nie mniej jednak podlega takim samym przepisom o ryzyku kredytowym i ocenie zdolności kredytowej klienta.

Jak dostać kartę kredytową?

photoxpress.com

Aby otrzymać kartę kredytową należy złożyć w banku odpowiedni wniosek i przedstawić dokumenty potwierdzające osiągany dochód, w zależności od jego źródła i wymagań banku. Często banki traktują kartę kredytową jako zobowiązanie indywidualne i nie wymagają zgody współmałżonka na zaciągnięcie tego rodzaju kredytu, ale przy wyższych kwotach należy się liczyć z taką możliwością.

Jeżeli wnioskujemy o kartę kredytową wspólnie z małżonkiem możemy poprosić o dwa blankiety karty do jednego rachunku kredytowego. Otrzymamy więc jeden kredyt, ale dwie karty, dzięki czemu zarówno my, jak i nasz małżonek będziemy mogli swobodnie korzystać z przyznanego nam limitu. Podobny manewr wyrobienia dodatkowej karty do naszego kredytu można zastosować w sytuacji, kiedy chcemy wspomóc finansowo nasze dziecko. Jeżeli tylko ukończyło ono 13 lat możemy poprosić o blankiet karty także dla niego.

Obecnie dostępność karty kredytowej znacznie się zwiększyła. Nie jest ona już synonimem bogactwa, a po prostu stała się zwykłym środkiem płatniczym. Związane jest to też ze zmianą polityki banków, które chętniej udzielają takich kredytów niż konsumpcyjnych. Wymagania co do minimalnego dochodu są niższe w przypadku kart niż tradycyjnych kredytów.

Jeżeli więc spotkała nas sytuacja odmowy kredytu z powodu braku zdolności kredytowej, zapytajmy o kartę kredytową. W wielu sytuacjach będzie możliwość jej otrzymania.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =