Kredyty Jak negocjować kredyt mieszkaniowy?

Jak negocjować kredyt mieszkaniowy?

-

O co można się ubiegać …

Powyższa lista wskazuje, że nie ma możliwość negocjacji w zakresie podstawowych postanowień umownych. Nie jest to cecha typowa wyłącznie dla banków ponieważ w ten sam sposób funkcjonują wszystkie instytucje finansowe świadczące usługi dla dużej rzeszy klientów. W przypadku relacji ze kredytodawcą możliwość skutecznego kształtowania zapisów umowy mają średnie oraz duże przedsiębiorstwa należące do grupy tak zwanych klientów strategicznych. Klienci detaliczni musza się natomiast zadowolić możliwościami negocjacji warunków kredytowania w zakresie:

– zmniejszenia zastosowanej marży banku (oczywiście propozycja klienta musi się zawierać w zakresie tolerowanym przez kredytodawcę – nie może być niższa od  marzy minimalnej dla danego produktu);

– wydłużenia okresu kredytowania;

– wyboru przedmiotu zabezpieczenia;

– zmiany sposobu naliczania rat (z równych na malejące i vice versa);

Dobra metoda na wagę złota …

Istnieje kilka sposobów przekonania banku do zmiany warunków kredytowania. Poniżej zaprezentowano trzy najpopularniejsze warianty:

– Wykupienie innych produktów oferowanych przez bank – kredytodawcy są dość czuli na punkcie tak zwanego cross-sellingu, czyli sprzedaży wiązanej. Dlatego w przypadku, gdy klient skorzysta z innych ofert (na przykład karty kredytowej lub planu inwestycyjnego) albo wykupi ubezpieczenia kredytu możliwa jest niewielka korekta marży. Znacznie odgrywa również fakt posiadania w danym banku rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, który wykazuje się odpowiednim saldem.

– Skorzystanie z promocyjnych warunków kredytowania w ramach tak zwanego okresu subskrypcji.

– Zwiększenie wkładu własnego – osoby, które posiadają dostateczne fundusze mogą w ten sposób wynegocjować niższa marżę oraz wydłużony okres spłaty.

Czy udało Wam się wynegocjować lepsze warunki kredytu mieszkaniowego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Rozwój dziecka przez zabawę – czy zabawa uczy?

„W co się dziś pobawimy?” - takie pytanie zadaje nam nasze dziecko kilkanaście razy w ciągu dnia. Nic dziwnego, ponieważ małe dziecko większość swojego czasu spędza właśnie na zabawie. Jeśli pochłania mu tak wiele czasu, widocznie jest czymś niezwykle ważnym w jego życiu. I tak właśnie jest. Zabawa odgrywa w życiu naszej pociechy kluczowe znaczenie. Jest najczęstszą formą dziecięcej aktywności i to zabawa jest czynnością, dzięki której dziecko dowiaduje się jak żyć. Oczywiście nie jest jedynym sposobem na poznawanie świata, ale jest dla niego najbardziej dostępna.

Etykieta taneczna – jak zachować się na parkiecie?

W tańcu, tak jak podczas całej imprezy, obowiązują zasady dobrego wychowania. Gdy mężczyzna prosi panią do tańca, zobowiązany jest okazać jej szacunek. To on prowadzi taniec, ale towarzyszy mu w tańcu druga osoba.

Zobacz też

Przyprawy korzenne – właściwości, zastosowanie

Stosowanie korzennych przypraw staje się coraz bardziej popularne, a my coraz bardziej doceniamy ich niepowtarzalne aromaty. Przyprawy te nie są jednak „łatwe”. Oczywiście, dodanie cynamonu do jabłek to banał, ale nie można jeszcze nazwać tego „stosowaniem w kuchni” korzennych przypraw. Jest ich bowiem bardzo dużo i każda z nich jest inna i niepowtarzalna.

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Zimowe zabawy z dziećmi w domu

Zima to zdecydowanie piękna pora roku, trzeba tylko nauczyć się dostrzegania jej zalet. Wprawdzie temperatura spada poniżej zera, na...

Może Cię zainteresuje: