Jak wybrać kredyt mieszkaniowy?

Kredyty    
ocena

Zakup mieszkania to niebagatelny wydatek, warto więc również dobrze przemyśleć wybór kredytu. Developerzy bardzo często oferują swoim klientom konkretną propozycję z jakiegoś banku. Nie zawsze jednak będzie to najlepsza oferta na rynku.

Jak wybrać kredyt mieszkaniowy?

sxc.hu

Można samodzielnie rozejrzeć się wśród propozycji jakie mają inne banki lub zlecić to wyspecjalizowanej jednostce. Najpopularniejszymi i największymi są Open Finance i Expander.

Istnieje też wiele mniejszych firm i indywidualnych pośredników, którzy mogą poszukiwać dla klienta najlepszego rozwiązania. Im większa oferta danego pośrednika tym większa szansa na znalezienie najlepszego kredytu. Niekoniecznie, im większa firma tym szersza oferta, ale te dwie wymienione wyżej spółki mają w swojej ofercie kilkadziesiąt banków, więc jest im łatwiej przedstawić klientowi satysfakcjonującą ofertę.

Możemy również samodzielnie poszukiwać dobrego kredytu. Warto wtedy zastanowić się jakie parametry kredytu są dla nas najważniejsze. Można zapisać je na kartce razem z odpowiedziami z poszczególnych banków i po przeanalizowaniu notatek podjąć decyzję. Złożenie zapytania do banku nie jest jednoznaczną  deklaracją, że podpiszemy z tym bankiem umowę.

Jest jedynie wyrazem naszego zainteresowania tą ofertą. Pamiętajmy jedynie o tym, że im więcej złożonych zapytań, tym mniejsza nasza wiarygodność.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =