Kiedy wziąć kredyt konsolidacyjny?

Kredyty    
ocena

Kredyt konsolidacyjny jest produktem, który ma celu skompensowanie wszystkich rat kredytobiorcy do jednej mniejszej. Nie zawsze klienci pamiętają, że kredyt ten jest przeznaczony dla osób, które jeszcze nie popadły w duże kłopoty finansowe, a jedynie dla tych zapobiegliwych.

Kiedy wziąć kredyt konsolidacyjny?

photoxpress.com

Złożenie wniosku o kredyt konsolidacyjny powinno być efektem przewidywanych problemów ze spłatą, a nie już zaistniałych. Banki zazwyczaj ograniczają możliwość zaciągania takich kredytów dla osób, które posiadają zaległości w spłacie bieżących zobowiązań większe niż 90 dni.

Warto zastanowić się nad doborem kredytów do konsolidacji. Nie wszyscy pamiętają bowiem, że można dołączyć do tej puli kredyty w ROR, karty kredytowe czy kredyty ratalne. Z kolei należy się przyjrzeć warunkom wcześniejszej spłaty posiadanych kredytów. Może się okazać, że dany bank, pomimo wcześniejszej spłaty długu, naliczy należne odsetki do końca pierwotnego czasu trwania umowy (cały okres zadeklarowany przy podpisywaniu kredytu).

Taka sytuacja może doprowadzić do tego, że odsetki od takiej pożyczki zapłacimy dwukrotnie - raz w banku macierzystym, drugi raz przy kredycie konsolidacyjnym.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =