Przyczyny odmowy udzielenia kredytu konsolidacyjnego

Kredyty    
ocena

Kredyt konsolidacyjny jest utożsamiany z produktem dla osób bardzo zadłużonych. Generalnie tak właśnie jest, ale klienci nadinterpretują słowo zadłużenie. Banki bowiem przygotowały ten specyficzny produkt dla klientów, których przerosły miesięczne płatności, ale na moment składania wniosku o kredyt nie maja zobowiązań przeterminowanych, to znaczy na bieżąco regulują swoje raty.

Przyczyny odmowy udzielenia kredytu konsolidacyjnego

photoxpress.com

Niektóre instytucje tolerują niewielkie opóźnienia, absolutnym maksimum jest 90 dni spóźnienia. Tak więc o tym, żeby coś zrobić ze swoimi ratami, należy myśleć zanim pojawią się problemy z dotrzymaniem terminów spłat Kiedy pojawią się zaległości banki komercyjne niechętnie udzielą klientowi kredytu. Można wtedy szukać alternatywnych źródeł finansowania jak firmy pożyczkowe, ale to rozwiązanie bardzo drogie i ryzykowne, gdyż nie brak na rynku finansowym oszustów, żerujących na nieszczęściu innych.

Mimo, że do obliczania kredytu konsolidacyjnego nie bierze się pod uwagę  zobowiązań, które mają zostać spłacone tym kredytem, klient musi wykazać się zdolnością kredytową, a więc posiadać dochód. Wynagrodzenie klienta powinno być stabilne, najlepiej na czas nieokreślony i od co najmniej 3 miesięcy. Inne źródła dochodu również powinny zachowywać wszelkie cechy potwierdzające stabilną sytuację finansową.

Jeżeli problemy ze spłatą wiążą się z utratą pracy i klient nie podjął  nowego zatrudnienia to niestety nie będzie mógł wystąpić z wnioskiem o kredyt konsolidacyjny.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =