Jak doprawić szpinak?

Przyprawy    
ocena

Szpinak jest źródłem bardzo potrzebnych naszemu organizmowi minerałów. Poza tym jest pyszny. Wiele osób ma negatywne skojarzenia związane ze szpinakiem – gdy słyszą o nim, od razu przychodzi im do głowy pozbawiona smaku zielona papka, znana z czasów przedszkolnych. Szpinak nie musi tak wyglądać i tak smakować, a raczej – nie smakować. Wystarczy kilka banalnych dodatków, aby go odczarować.

Jak doprawić szpinak?

sxc.hu

Oczywiście najlepszy jest szpinak świeży, wiosenny. Niestety klimat nie pozwala nam na całoroczny świeży szpinak, zimą wybierzmy więc mrożony w liściach, nie w formie brykietu.

Szpinak można przygotować na kilka sposobów i dodać go do dużej ilości potraw; nawet do takich, z którymi początkowo wcale szpinaku nie skojarzylibyśmy. Dla przykładu – świetna jest jajecznica ze szpinakiem lub pizza.

Aby jednak przygotować prosty szpinak, który będzie dodatkiem do obiadu, potrzebujemy tylko masła, czosnku, soli i odrobiny gałki muszkatołowej. Nie zaszkodzi białe wytrawne wino. W zasadzie to wszystko. Poza powyższymi dodatkami świetnie ze szpinakiem komponują się również sery pleśniowe.

Można szpinak przygotować nieco oryginalniej. Adekwatną, interesującą przyprawą do szpinaku jest szafran, poza nim ostra papryka, pasują do szpinaku też: koperek, natka pietruszki, wyraziste wędliny typu boczek, typowe zioła jak bazylia, a nawet korzenne przyprawy jak imbir i kolendra.

Szpinak świetnie współgra z pieczarkami, oliwkami, kaparami, kukurydzą.

W internecie istnieje ogromna ilość przepisów na szpinak, ponieważ w ostatnich latach cieszy się on coraz większą popularnością i stał się po prostu modny. Moda na szpinak jest jednocześnie modą na zdrowie, więc niech trwa jak najdłużej. W tej kwestii nie można być fashion victim, każdy tutaj może być trendsetterem.

Jak Wy doprawiacie szpinak? Macie swoje ulubione przyprawy? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
2.14
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =