Jest kilka zasad dotyczących przygotowania ziół:

1. Mieszanki ziołowe należy wykorzystywać w leczeniu prawdziwych schorzeń – nigdy
profilaktycznie.
2. Nie wolno słodzić ziół, gdyż to osłabia ich właściwości lecznicze.
3. Zawsze mieszaki ziołowe spożywamy zaparzone na świeżo.
4. Kupuj zioła w sprawdzonych sklepach zielarskich, gdzie możesz poradzić się w kwestii ich działania. Nigdy nie kupuj ich na bazarach od nieznanych osób i tych niewiadomego pochodzenia.
5. Mieszanki przygotowuj tylko w garnkach emaliowanych lub naczyniach szklanych, aluminium i miedź może wejść w niepożądaną reakcję z ziołami.
6. Mieszaki ziołowe pijemy rano i wieczorem, zawsze po posiłku.

Jak zaparzyć mieszankę ziołową?

Ich przygotowanie jest proste, wystarczy zalać kilka łyżek ziół gorąca wodą i zostawić na pół godziny, aby napar się zaparzył. Potem wystarczy go odcedzić przez sitko i pić. Jeśli chcemy pić go za kilka godzin (nie dłużej niż dziesięć) to można przelać go do słoiczka i wstawić do lodówki, potem dolać wrzątku i wypić.

Przykładowe mieszanki ziołowe (ich przygotowanie jest takie samo – zalewamy wodą dwie łyżki ziół, gotujemy przez kwadrans i pijemy gotowy wywar0.

Mieszanka odkażająca, idealna do płukania gardła:

– szałwia
– kwiat dzikiej róży
– anyż

Mieszanka przyspieszająca przemianę materii:

– krwawnik
– dziurawiec
– pokrzywa
– skrzyp

Mieszanka przyspieszająca pracę nerek:

– jałowiec
– pietruszka
– pokrzywa

Mieszanka przyspieszająca perystaltykę jelit:

– rumianek
– liście orzechu włoskiego

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułĆwiczenia przy biurku
Następny artykułJak pobudzić laktację?

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here