Przyprawy Jak przyprawić rybę na grilla?

Jak przyprawić rybę na grilla?

-

1. Cytrynowo.

Do ryby na grilla świetnie pasują cytryna, jej skórka lub emanująca podobnym aromatem trawa cytrynowa – wkłada się je do środka ryby i pozwala działać. Smak jest świeży, mięso nie jest mdłe, za to nabiera niezwykłej delikatności.

2. Klasyczne przyprawy.

Ziele angielskie, papryka, czosnek czy pieprz również zrobią dużo dobrego rybie z grilla – można nimi obsypać skórkę ryby lub nawet jej wnętrze. Pamiętaj, że papryka się łatwo przypala, dlatego ryba nie powinna leżeć na ruszcie zbyt długo.

3. Warzywnie.

Do wnętrza ryby można włożyć warzywa julienne, czyli pokrojone w słomkę. Zwłaszcza por i korzeń pietruszki sprawdzą się znakomicie, ponieważ ich łagodny smak i aromat znacznie wzbogacą rybne danie.

4. Łodygi.

Do wnętrza ryby można również włożyć lekko zgniecione łodygi kopru (a do nich dołożyć płatki masła i plasterki cytryny) albo natkę pietruszki razem z łodyżkami. Jeśli osobie spożywającej potrawę nie będzie odpowiadać obecność rozmiękłych liści, łatwo je usunie, jednak cudowny aromat zieleniny pozostanie w mięsie i sprawi, że ryba będzie smakować wyjątkowo.

5. Marynowanie ryby.

Przed upieczeniem ryby na grillu można ją najpierw nieco zamarynować. Z oliwy, białego octu winnego, czosnku, imbiru i cytryny sporządzisz aromatyczną i wyjątkową marynatę, w której ryba powinna poleżeć przed pieczeniem 1-2 godziny.

A z jakimi przyprawami Ty zwykle grillujesz rybę?

Poprzedni artykułPrzyprawy do ryb
Następny artykułPrzyprawy do ryb smażonych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Przyjęcie edukacyjne dla dzieci

Podczas edukacyjnego przyjęcia dla dzieci bynajmniej nie chodzi o to, aby wtłaczać im do głowy suchą wiedzę. Dzieci najlepiej i najszybciej uczą się przez zabawę, dlatego najlepszym rozwiązaniem na stworzenie naukowej aury w czasie przyjęcia będą gry i zabawy edukacyjne.

Depresja reaktywna – objawy, leczenie

Depresja reaktywna jest postacią depresji psychogennej i pojawia się w wyniku reakcji na uraz psychiczny, który bezpośrednio poprzedził pojawienie się jej objawów. Depresje psychogenne powstają w wyniku reakcji na niekorzystne sytuacje psychologiczne natury wewnętrznej spowodowane konfliktami psychicznymi, jak i natury zewnętrznej pochodzenia środowiskowego.

Zobacz też

Pływanie – zalety

Pływanie jest jedną z ulubionych i najpopularniejszych dyscyplin sportowych. Na czym polega popularność pływania i dlaczego warto pływać?

Brak apetytu w ciąży – czy stanowi powód do niepokoju?

Większość kobiet spodziewających się dziecka zmaga się z nieposkromioną chęcią jedzenia. Tymczasem niektóre panie uskarżają się na brak apetytu...

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Może Cię zainteresuje: