Przyprawy Jakie przyprawy do buraczków?

Jakie przyprawy do buraczków?

-

Po pierwsze – kminek. Po drugie – chrzan. Po trzecie – ocet. Może to być łagodniejszy ocet winny, jeśli nie robimy przetworów na zimę.

Kolejny ciekawy zestaw, jaki nadaje się do buraków, jest już bardziej oryginalny. Można tak doprawić sałatkę z burakami, a – co ciekawe – można również tym samym zestawem zamarynować buraki. Potrzebujemy: kardamonu, pieprzu, gorczycy, goździków, soli, oliwy, octu, chrzanu.

Do buraków pasują kwaśne przyprawy – kwaśne do tego stopnia, że spokojnie możemy zestawić buraki z cytryną lub limonką. Świetnie smakują doprawione trawą cytrynową, sokiem z cytrusów, estragonem. Trzeba je oczywiście posolić. Niespodzianka – kwaśne buraki można przełamać na słodko, mleczkiem kokosowym!

Do buraków pasują: świeża mięta, kolendra, imbir, ostre wasabi, awokado. Bardziej typowo – buraki możemy ugotować w wodzie, do której wrzucimy ziele angielskie, liście laurowe, majeranek.

Podkreślić smak i kolor buraków można za pomocą czerwonego wina lub czerwonego octu. Niektórzy proponują dodać do buraków czosnek, spotkałam się nawet z opinią, że świetni pasuje lekko pikantny majonez, nie jestem jednak przekonana. Może dlatego, że majonezu nie uważam za przyprawę…

Oczywiście, jak do wszystkiego, do buraczków pasują również papryka, pieprz, cebulka.

Jakich przypraw najczęściej używacie do buraków? Dajcie znać w komentarzu.

Jolanta Chabik

Jolanta Chabik - jest korektorem, dokumentalistą, czasami redaktorem. Wcześniej pracowała w radiu na stanowisku dziennikarza muzycznego i prezentera, a również dla portali o tematyce kulturalnej, informacyjnej i lifestylowej. Kulinaria to jej hobby i wielka pasja.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Gotuję, bo lubię to robić. Piekę, bo lubię zapach, jaki wypełnia wtedy kuchnię. Gotowanie odstresowuje mnie, pomaga się zrelaksować. A pisanie o tym - utrwalić te smaki. W kuchni, tak samo jak smak, liczy się zapach i kolor, a również "architektura" kulinarnego dzieła. Nie ma rzeczy nieważnych. Dzięki odpowiednim dodatkom każda potrawa, nawet najbardziej banalna, może smakować zupełnie inaczej i każda może zrobić wrażenie. Kuchnia to zmysły. A zmysły nie kłamią.

Kiedy nie gotuję, pojawiam się tu i tam. Ćwiczę jogę. Przeglądam ulubione blogi. Spaceruję o zmierzchu. Szukam inspiracji w książkach, filmach, w życiu. Spotykam się z przyjaciółmi, bo ludzie są najlepszą inspiracją - także tą kulinarną. Słucham muzyki. Piję kawę, herbatę lub wino, zależnie od pory dnia. Szukam wszędzie nowych smaków. Nie boję się eksperymentów, zwłaszcza kulinarnych. Moim typem jest włoska kuchnia, pełna pomidorów, oliwek, pachnąca bazylią. Włoska kuchnia, szwedzki design, nowojorki styl - to rzeczy idealne. Bo ideał kryje się w prostocie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Nauczanie domowe – jak załatwić, na czym polega?

Nauczanie domowe wiąże się z rezygnacją z nauczania instytucjonalnego i przeniesieniem procesu edukacji do warunków domowych. Jest to duża zmiana, którą należy bardzo głęboko przemyśleć. Przede wszystkim należy znaleźć odpowiedź na wszystkie nurtujące pytania, gdyż ten sposób zdobywania wiadomości nie jest dość znany. Przejścia na edukację domową można dokonać na każdym etapie nauczania, w dowolnej klasie i miesiącu roku szkolnego. Od rodziców nie oczekuje się konkretnego wykształcenia ani warunków lokalowych o wysokim standardzie.

Jakie wino do potraw z ryb?

Wydaje się oczywistym, że do ryby i do drobiu podajemy białe wina. Białe mięso – białe wino, sądzi większość. Wina różnią się jakością, i nie tylko jego kolor ma znaczenie. Generalnie białe wina są lżejsze, ale i to nie zawsze jest zasadą, więc stojąc przed wyborem alkoholu, stoimy przed prawdziwym sprawdzianem naszego wyczucia smaku. Nietrudno tutaj o faux pas.

Zobacz też

Hipnoza a rzucanie palenia – opinie, czy to możliwe?

Palenie tytoniu jest głównie nawykiem o podłożu psychologicznym, społecznym czy behawioralnym, a nie fizycznym uzależnieniem od nikotyny. Jednak nie każda osoba, która się urodziła w rodzinie palaczy albo obraca w środowisku osób palących pali nałogowo, sięga po papierosa. Nie każda osoba, która miała w swoim życiu epizod palenia tytoniu, staje się nałogowcem.

Mocna latarka – 5 dowodów na to, że musisz ją mieć!

W ostatnich latach dużą popularność zdobyły nowoczesne mocne latarki LED. Co jasne, najpierw trafiły one do różnego rodzaju służb...

Zakupy spożywcze online?

Polacy od lat dokonują zakupów przez Internet. Dostępność produktów w sieci jest bardzo wysoka, a sprzedawcy oferują konkurencyjne ceny....

Może Cię zainteresuje: