Przyprawy Przyprawy do bakłażana

Przyprawy do bakłażana

-

1. Bazylia.

Bazylia, ze swoim łagodnym smakiem i słodkim zapachem na pewno przysłuży się bakłażanowi. Posyp plastry warzywa suszonym ziołem przed grillowaniem.

2. Oregano.

Nie ma lepszej przyprawy do smażonych, pieczonych i grillowanych warzyw. W połączeniu z czosnkiem daje przyjemny, pizzowy zapach.

3. Natka pietruszki.

Przyda się do dekoracji zapiekanek czy sałatek z grillowanym czy smażonym bakłażanem.

4. Rozmaryn.

Pysznie komponuje się z czosnkiem. Możesz nim doprawić oberżynę do smażenia lub na grilla, a jeśli przygotowujesz pastę z bakłażana, koniecznie dopraw ją właśnie rozmarynem i czosnkiem.

5. Cząber.

Pamiętaj, że cząber jest pikantny i ma bardzo intensywny smak, dlatego dozuj go z rozwagą. Najlepiej dodaj cząbru do potrawy pod koniec przyrządzania, aby nie zdążył puścić gorzkawego smaku i zepsuć dania.

6. Tymianek.

Tymianek to typowe zioło śródziemnomorskie, delikatne w smaku i cudownie pachnące. Pysznie komponuje się z czosnkiem. Jeśli przed grillowaniem doprawisz bakłażana właśnie takim zestawem, otrzymasz idealnie doprawione kawałki jarzyny, doskonałe do sałatek.

7. Curry.

Bakłażan doskonale nada się na jeden ze składników curry. Możesz też usmażyć kawałki oberżyny oprószone taką przyprawą, po czym podać je z ryżem i sosem czosnkowym.

A co Ty dodajesz do bakłażana? Podziel się z nami!

Poprzedni artykułPrzyprawy do baraniny
Następny artykułPrzyprawy do barszczu czerwonego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Wybierasz się za granicę? Sprawdź, jak obniżyć koszty roamingu?

Przed wyjazdem za granicę warto zapoznać się z aktualnymi promocjami naszych operatorów. Coraz więcej z nich, chcąc być konkurencyjnym, proponuje różnego typu promocje umożliwiające obniżenie kosztów w roamingu. Możemy również na czas wyjazdu skorzystać z usług innego operatora, który zaoferuje nam lepsze warunki podczas pobytu za granicą. Jeśli nie chcemy zmieniać numeru, a nie jesteśmy związani umową z operatorem, możemy na ten czas przenieść nasz numer do innej sieci, a po powrocie do Polski powrócić z numerem do dotychczasowego.

Wywiad zogniskowany – jak korzystać z niego podczas szkolenia?

W literaturze przedmiotu możemy spotkać się z różnymi określeniami wywiadu grupowego. Dla uporządkowania nomenklatury wymienię podobne terminy: zogniskowany wywiad grupowy, dyskusja grupowa, grupa fokusowa. Wszystkie te nazwy mają podobny zakres, różnią się między sobą w zależności od tego, na którym elemencie charakterystycznym dla tej techniki kładą akcent. Uogólniając, jest to wywiad prowadzony z konkretną grupą, dotyczący konkretnego zagadnienia lub zespołu zagadnień. Ważny jest tu aspekt koncentracji na wąskim obszarze tematycznym.

Zobacz też

Zasady stosowania supply chain management

Metoda supply chain management ma na celu zwiększenie wartości produktów poprzez właściwe zarządzanie ich przepływem w całym łańcuchu dostaw, począwszy od dostawcy, aż po ostatecznego odbiorcę. Zarządzanie łańcuchem dostaw poprzez jego integrację pozwala również na oszczędność kosztów, zmniejszenie ryzyka i wielkości zapasów, skrócenie czasu dostawy oraz elastyczne dostosowywanie się do zmian popytu.

Brak apetytu w ciąży – czy stanowi powód do niepokoju?

Większość kobiet spodziewających się dziecka zmaga się z nieposkromioną chęcią jedzenia. Tymczasem niektóre panie uskarżają się na brak apetytu...

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Może Cię zainteresuje: