Przyprawy Przyprawy do bobu

Przyprawy do bobu

-

1. Bób z masłem i koprem.

Po pierwsze możesz łodygi kopru dodać do gotowania. Charakterystyczny zapach bobu będzie wtedy mniej intensywny. Po wyłuskaniu ziaren wymieszaj je z łyżką masła i garścią posiekanego koperku – pyszny efekt gwarantowany! Możesz też tak doprawiony bób połączyć z pęczakiem i podsmażonym na maśle porem i podać jako samodzielne danie lub dodatek do mięs.

2. Bób z oliwą i czosnkiem.

Z bobu możesz przyrządzić pyszną pastę, miksując obrane ze skórek, ugotowane ziarna i doprawiając oliwą, czosnkiem, solą i pieprzem. Taka pasta doskonale zastąpi pasztet mięsny i będzie pysznie smakować na chlebie, zwłaszcza z towarzyszeniem małosolnego ogórka.

3. Bób z rozmarynem.

Po obgotowaniu obierz bób, dopraw solą, pieprzem i rozmarynem i wrzuć na rozgrzaną oliwę. Tak przygotowany bób świetnie nada się do sałatki lub jako dodatek do duszonego mięsa.

4. Bób curry.

Ugotowany bób możesz zmiksować na pastę z dodatkiem oliwy, curry, bazylii, soli i pieprzu. Powstanie smarowidło o wschodnim posmaku, mogące konkurować z niezwykle popularnym hummusem.

5. Bób chili.

Pasta z bobu będzie pikantna, jeśli dodasz do niej czosnek i płatki chili. Pamiętaj o soli i zostaw pastę do przegryzienia. Dla uzyskania pożądanej konsystencji dodaj odpowiednią ilość oliwy.

Lubisz bób? Jak go przyrządzasz?

Poprzedni artykułPrzyprawy do bigosu
Następny artykułPrzyprawy do boczniaków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Odpowiedzialność wspólników spółki cywilnej

Zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego, wspólnicy spółki cywilnej odpowiadają solidarnie za zobowiązania zaciągane w związku z prowadzeniem działalności spółki cywilnej. Oznacza to, że wierzyciel może żądać całości lub części świadczenia od wszystkich dłużników łącznie, od kilku z nich lub od każdego z osobna, a zaspokojenie wierzyciela przez któregokolwiek z dłużników zwalnia pozostałych. Wspólnik, który uregulował wierzytelności, może kierować roszczenia do majątków indywidualnych pozostałych wspólników. Rozliczenia między wspólnikami mogą mieć miejsce w proporcji właściwej do ich udziałów w spółce bądź w inny sposób uregulowany umową spółki. Egzekucja roszczeń może odbywać się w dowolnej kolejności z osobistego majątku każdego wspólnika lub majątku spółki.

Jak zrobić zawieszkę charms?

Zawieszki charms robią ostatnimi czasy oszałamiającą karierę. Nadgarstki mnóstwa kobiet zdobią bransoletki z uroczymi, kolorowymi charmsami. Mnogość wzorów budzi podziw. Taką bardzo modną zawieszkę możemy wykonać samodzielnie. Własnoręcznie zrobiona jest równie ładna jak te oryginalne, tworzenie jej daje olbrzymią przyjemność, a jej koszt jest kilkakrotnie niższy niż zawieszki kupionej w sklepie. Papryczka chili w intensywnym czerwonym kolorze świetnie nadaje się jako ozdoba bransoletki, doda jej szczyptę pikanterii.

Zobacz też

Uprawnienia firmy windykacyjnej

Firma windykacyjna nie może zbyt wiele, lecz wzbudza w dłużnikach całkiem odmienne przekonania. Często pracownicy firm windykacyjnych „zapominają się” i przywłaszczają sobie uprawnienia komornik, który przecież jest funkcjonariuszem publicznym i ma znacznie większe uprawnienia. Firma windykacyjna to normalne przedsiębiorstwo działające na postawie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej - nie są to urzędnicy, funkcjonariusze publiczni czy organy władzy. Warto o tym pamiętać.

Brak apetytu w ciąży – czy stanowi powód do niepokoju?

Większość kobiet spodziewających się dziecka zmaga się z nieposkromioną chęcią jedzenia. Tymczasem niektóre panie uskarżają się na brak apetytu...

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Może Cię zainteresuje: