Przyprawy Przyprawy do carbonary

Przyprawy do carbonary

-

1. Dobra wędzonka.

Swój charakterystyczny smak carbonara zawdzięcza dodatkowi wędzonki. Może to być dobry, chudy, wędzony boczek – ten swojski; może być pancetta lub inna wędlina, w której wyraźnie czuć intensywny dymny aromat. Aby go wzmóc, boczek trzeba lekko zrumienić na patelni.

2. Dobry ser.

Naprawdę pyszna carbonara nie uda się na najtańszej goudzie. Jeśli użyjesz słodkiej śmietany kremówki lub mascarpone, dodaj koniecznie wyrazisty, intensywny ser pecorino lub inny tego rodzaju. Podkręci on smak i nada wspaniały aromat całej potrawie.

3. Dobre jajka.

Bez żółtek dobrej jakości, najlepiej od kur z wolnego wybiegu, nie uda się ten najprostszy z sosów. Jajka musisz sparzyć ze względów higienicznych, a żółtka starannie oddzielić od białek.

4. Dobre przyprawy.

Sos wymaga minimum przypraw. Wersja kanoniczna ma w sobie jedynie sól, najlepiej morską, i świeżo zmielony czarny pieprz. To one decydują o łagodności lub mocy sosu. Niektórzy jednak idą z carbonarą nieco dalej – do podsmażanego boczku dodają czosnek, a danie już na talerzu posypują natką pietruszki. Jeśli będziesz carbonarę przyrządzać po raz pierwszy, możesz przyrządzić wersję podstawową, a dopiero później, kiedy zrozumiesz ten charakterystyczny smak, sięgać po modyfikacje.

A z czym Tobie najlepiej smakuje carbonara?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak dobrać kolor włosów do zielonych oczu?

Taki kolor oczu typowy jest dla pani jesieni, czyli kobiety o jasnej cerze, która źle znosi kąpiele słoneczne (często pojawiają się wtedy piegi, a nawet podrażnienia). Ich oczy są zielone, rzec by można „kocie”, ale mogą mieć również barwę brązową i stalowoniebieską.

Co grozi za wręczenie, przyjęcie łapówki?

Łapówkarstwo powinno być bezwzględnie zwalczane, dlatego kodeks karny przewiduje za nie wysokie kary.

Zobacz też

Jak obcinać paznokcie kotu?

W naturalnych warunkach długość kocich pazurów reguluje się sama przez ścieranie w czasie chodzenia po twardych nawierzchniach i polowania. Koty żyjące wyłącznie w mieszkaniach mogą potrzebować naszej pomocy w dbaniu o odpowiednią długość pazurów, które bez tego mogą osiągnąć zbyt duże rozmiary, utrudniać chodzenie i wrastać w poduszki łap.

Brak apetytu w ciąży – czy stanowi powód do niepokoju?

Większość kobiet spodziewających się dziecka zmaga się z nieposkromioną chęcią jedzenia. Tymczasem niektóre panie uskarżają się na brak apetytu...

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Może Cię zainteresuje: