Przyprawy do fasolki po bretońsku

Przyprawy    
ocena

Fasolka po bretońsku ma nazwę kompletnie niezwiązaną z krajem, z którego pochodzi, bowiem jej najbliższym kuzynem jest danie z... Wielkiej Brytanii – "baked beans". Tak czy owak na dobre zadomowiła się w polskiej kuchni, a dobrze przyrządzona i doprawiona stanowi wartościowy posiłek, wręcz kipiący białkiem, błonnikiem i witaminami.

Przyprawy do fasolki po bretońsku

fotolia.com

1. Wędzonka.

Żeby fasolka po bretońsku smakowała i pachniała jak należy, koniecznie trzeba do niej dodać naturalnie wędzone mięso lub kości (np. żeberka). Przy długim duszeniu oddadzą one swój wyjątkowy aromat całej potrawie i wiadomo będzie, że przyrządzona ona została z doskonałej jakości produktów.

2. Majeranek.

Majeranek sprawia, że potrawy stają się bardziej lekkostrawne, bowiem pobudza wydzielanie żółci w układzie pokarmowym. Jego słodki zapach i łagodny smak wydobywają z potraw mięsnych i z roślin strączkowych wszystko, co najlepsze. Pamiętaj jednak, że dodaje się go do potrawy pod koniec duszenia – wrzucony zbyt wcześnie potrafi stać się gorzki.

3. Słodka papryka.

Nada potrawie głębszą, intensywniejszą barwę. Jej słodki smak nie będzie w potrawie zbyt mocno wyczuwalny, ale na pewno aromat dania znacząco się wzbogaci. Uwaga, papryka łatwo się przypala; kiedy już ją dodasz, często mieszaj fasolkę.

4. Czosnek.

Czosnek jest jedną z najpopularniejszych przypraw, także i w polskiej kuchni. Użyty z umiarem sprawia, że potrawa zyskuje na głębi smaku; nie można jednak przesadzić, bo jego ostry zapach i piekący smak zdominuje całe danie.

5. Cząber.

Idealnie komponuje się ze wszystkimi ziarnami roślin strączkowych. Doskonale podkreśla smak fasoli, a ponieważ smak i zapach ma raczej łagodny, można hojnie dosypać go także do fasolki po bretońsku. Ma, podobnie jak majeranek, zbawienny wpływ na układ trawienny, gdy mowa o roślinach strączkowych.

A Twoim zdaniem, jakie przyprawy powinny się znaleźć w fasolce?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =