Przyprawy do mięsa mielonego

Przyprawy    
ocena

Mięso mielone jest łatwym w przygotowaniu, tanim i szybkim pomysłem na obiad. Zależnie od tego, co chcemy z mięsa mielonego zrobić oraz jakie mięso chcemy przygotować, musimy je odpowiednio doprawić.

Przyprawy do mięsa mielonego

sxc.hu

Każde mięso, niezależnie od tego, czy jest drobiowe, wołowe, wieprzowe czy mieszane, musimy posilić i popieprzyć. Do wszystkich z nich nie zaszkodzi wkroić cebulkę i doprawić je czosnkiem. Można dodać szczypiorku. Kolejne przyprawy są uzależnione od potrzeb i osobistych preferencji. Można dodać zioła, paprykę ostrą lub łagodną, kminek. Do spaghetti dodamy dużo ziół, zwłaszcza bazylii. Do kuchni meksykańskiej – bardzo pikantne przyprawy jak np. chilli. Do wołowiny zawsze dobry jest rozmaryn, także do mielonej.

Jeśli robimy mielone kotlety, do mięsa dodamy bułkę, którą wcześniej namoczymy w mleku. Jeśli przeciwnie – a może raczej podobnie – robimy hamburgery, dodajmy zmielonych lub potłuczonych krakersów. Najlepiej sprawdzą się krakersy o lekkim posmaku cebuli lub szczypiorku. Do hamburgerów świetnym dodatkiem jest musztarda dodana już do mięsa. Później oczywiście również można ją dodać, ale jeśli zmieszamy z nią mięso, jej smak będzie delikatniejszy, a jednocześnie wielowymiarowy.

Mięso mielone łatwo jest doprawić. Trzeba jednak pamiętać, by doprawić je obficie i nie oszczędzać na przyprawach. Możemy dodać do niego właściwie wszystko, a przecież po to je doprawiamy, aby te przyprawy czuć. W mięsie mielonym, gdy potem je smażymy, przyprawy często zanikają, giną. Najlepszym sposobem na to jest dodawanie przypraw pod koniec gotowania bądź smażenia mięsa. Zwłaszcza czosnek należy dodawać dopiero pod koniec obróbki cieplnej.

Mięso mielone możemy zestawić z właściwie wszystkimi dodatkami i warzywami. To one wraz z mięsem zbudują potrawę. Różnorodność jest tu ogromna. Ważne jednak, byśmy wybrali także dobre mięso. Na pewno nie będzie nim popularna mielonka garmażeryjna.

Jak najczęściej doprawiacie mięso mielone? Dajcie nam znać w komentarzu.

OCENA
3.33
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =