Przyprawy Przyprawy do rosołu

Przyprawy do rosołu

-

1. Sól.

Sól, najlepiej morska, jest absolutnie niezbędna. Sprawia ona, że z mięsa (wkładanego oczywiście do zimnej, nie gorącej, wody) wydobywa się znacznie więcej smaku i aromatu.

2. Pieprz.

Czarny pieprz dodajemy do zupy w postaci ziaren, zwykle na garnek rosołu jest to 10-12 ziarenek. Nada on zupie przyjemny zapach i leciutko podkręci smak.

3. Liść laurowy.

Ma gorzkawy smak i piękny aromat. Warto wrzucić go zwłaszcza do rosołu z wołowiną.

4. Ziele angielskie.

Jeśli idzie o obecność ziela angielskiego w rosole, toczą się spory. Na pewno jeżeli z rosołu ma powstać i pomidorowa, ziele angielskie, ze swoim słodkim zapachem pasującym do pomidorów, świetnie się sprawdzi. Jednak w klasycznym rosole może okazać się zupełnie zbędne.

5. Nać pietruszki.

Dodaje się ją do zupy w całości, razem z łodyżkami, które zawierają dużo soku, a przez to są bardzo aromatyczne. Jeśli nie lubisz ciągnących się w zupie rozmoczonych liści, zwiąż je razem z porem i lubczykiem w coś w rodzaju bouquet garni.

6. Lubczyk.

Zwany też magą, nadaje zupie wyjątkowy, intensywny aromat. Najlepszy jest świeży, ale ten dostępny jest jedynie latem, dlatego w chłodnych porach roku musisz posiłkować się mrożonym lub suszonym. Lubczyk z powodzeniem zastąpi kostki rosołowe i inne przyprawy wzmacniające smak.

7. Grzyby suszone.

Najlepiej kanie lub kurki – nie zdominują smaku rosołu, ale pogłębią jego smak.

8. Opalona cebula.

Cebulę należy przekroić i opalić na ogniem lub na suchej patelni – powinna się zrumienić, a nawet nieco przypalić. Zostawienie na cebuli jednej warstwy suchej łuski poprawi kolor rosołu.

A Twoim zdaniem co jeszcze powinno znaleźć się w dobrym rosole?

Poprzedni artykułPrzyprawy do ryby na parze
Następny artykułPrzyprawy do żurku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak wymienić przewody zapłonowe?

W większości nowoczesnych silników benzynowych przewody zapłonowe zostały prawie całkowicie wyeliminowanej, jednak całe mnóstwo samochodów wyposażonych w nie jest nadal w eksploatacji.

Na czym polega, czy warto iść na kurs szybkiego czytania?

Kursy szybkiego czytania są w ostatnich latach bardzo popularne. Uczestniczą w nich nie tylko uczniowie, ale też studenci i osoby dorosłe. Niektóre placówki uczące szybkiego czytania, przygotowują swoją ofertę również dla małych dzieci. Fenomen szybkiego czytania bazuje na tym, że ze wszystkich stron zalewają nas nowe informacje, które trzeba przyswajać. Programy edukacji szkolnej są bardzo napięte, studenci muszą czytać mnóstwo książek, a dorośli dokształcać się.

Zobacz też

Co warto zobaczyć w Mediolanie?

Mediolan postrzegany bywa jako mniej atrakcyjny od wielu innych miast Półwyspu Apenińskiego. Włoskie centrum finansów i mody to dobre miejsce dla osób ceniących sobie przyjemności takie jak życie nocne, zakupy czy sport. Oferuje jednak również nieco ciekawych zabytków, których nie można pominąć.

Brak apetytu w ciąży – czy stanowi powód do niepokoju?

Większość kobiet spodziewających się dziecka zmaga się z nieposkromioną chęcią jedzenia. Tymczasem niektóre panie uskarżają się na brak apetytu...

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Może Cię zainteresuje: