Przyprawy do ryb smażonych

Przyprawy    
ocena

Najpopularniejszą wersją smażonej ryby w Polsce jest ta z solą i panierką z tartej bułki i jajka. Albo ze zwykłej pszennej mąki. Zwykle ograniczamy się do doprawienia ryby solą i, ewentualnie, pieprzem, a zupełnie niesłusznie! Odpowiednio dobrane zioła mogą zamienić zwykłe, nudne danie w prawdziwy przysmak.

Przyprawy do ryb smażonych

fotolia.com

1. Bazylia.

Bazylia doskonale komponuje się z rybami, a jej delikatny, słodkawy smak i zapach doceni zarówno dorsz, twardszy, o wyrazistym aromacie, jaki i łagodna, nieco mdła tilapia. Jeśli smażysz rybę w całości, dodaj bazylię wraz z odrobiną masła i soku z cytryny. Filety lepiej jest obłożyć świeżą, zgniecioną bazylią, zostawić na pół godziny i zdjąć ją przed panierowaniem, ponieważ może się przypalić.

2. Curry.

Curry znakomicie komponuje się zwłaszcza z rybami o łagodnym smaku. Oprószone proszkiem curry kawałki ryby podsmażamy na maśle klarowanym lub oleju i podajemy z ryżem z warzywami.

3. Cytryna.

Nie ma drugiej tak doskonale nadającej się do ryb przyprawy jak cytryna. Używa się jej przed smażeniem, ale też po nim – do skropienia ryby na talerzu. Poprawia zapach ryby, nadaje mięsu kruchości i wyrazistości.

4. Estragon.

Do doprawienia ryby przed smażeniem nadaje się zarówno w wersji świeżej, jak i suszonej. Ma wyrazisty zapach i pozwala wydobyć nową głębię z dobrze znanych potraw.

5. Koper.

Koper w postaci łodyg można wkładać do wnętrza ryb przyrządzanych w całości, np. do pstrąga.

6. Biały pieprz.

Łagodny, aromatyczny i o jasnej barwie świetnie nada się do każdej ryby, wystarczy oprószyć ją nieco przed panierowaniem. Pieprz biały jest delikatny w smaku, więc można sypać go hojnie.

7. Tymianek.

Tymianek lubi towarzystwo cytryny i czosnku, jednak użyty w nadmiarze całkowicie zagłuszy smak ryby, dlatego należy dozować go z umiarem.

A jakie są Twoje ulubione przyprawy do ryb?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =