Przyprawy do ryby na parze

Przyprawy    
ocena

Ryby na parze to delikatne danie, odpowiednie na każdy, nawet najwrażliwszy, żołądek. Jednak ponieważ nie mają panierki ani kontaktu z tłuszczem, niektórym mogą zdawać się mdłe. Dlatego, gdy chcesz przygotować rybę w ten sposób, śmiało stosuj przyprawy i nie oszczędzaj na ziołach.

Przyprawy do ryby na parze

fotolia.com

1. Łosoś i inne tłuste ryby morskie.

Najlepszym pomysłem na doprawienie takich ryb będzie zestaw świeżo-cytrynowy, czyli: bazylia, estragon, tymianek, koperek, trawa cytrynowa i cytryna sama w sobie.

2. Pstrąg i delikatne ryby słodkowodne.

Tu nie wolno przesadzić z intensywnością przypraw, delikatne mięso takich ryb wymaga łagodnego potraktowania. Łodygi kopru, natka pietruszki czy plasterki cytryny włożone do wnętrza ryby okażą się na pewno strzałem w dziesiątkę.

3. Halibut.

Halibut chętnie łączy się z pikantnymi przyprawami, możesz więc do środka dać nieco płatków chili i bazylii, ich słodkawy posmak ciekawie zrównoważy smak ryby.

4. Dorsz.

Dorsz czy miruna zyskają na smaku, jeśli połączysz je z cytryną i tymiankiem. Złagodzą one nieco tranowy zapach tych ryb.

Pamiętaj, że gotowanie ryb na parze nie musi oznaczać, że będą nijakie i pozbawione smaku. Nie zapominaj, że także warzywa, z którymi będziesz rybę gotować, np. w sakiewce z folii aluminiowej, oddadzą jej swój smak i aromat. Śmiało korzystaj również z mieszanek przypraw – o ile składają się wyłącznie z ziół i nie zawierają soli, polepszaczy smaku i konserwantów.

A jak Ty przyprawiasz ryby do gotowania ich na parze?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =