Przyprawy Przyprawy do ryby na parze

Przyprawy do ryby na parze

-

1. Łosoś i inne tłuste ryby morskie.

Najlepszym pomysłem na doprawienie takich ryb będzie zestaw świeżo-cytrynowy, czyli: bazylia, estragon, tymianek, koperek, trawa cytrynowa i cytryna sama w sobie.

2. Pstrąg i delikatne ryby słodkowodne.

Tu nie wolno przesadzić z intensywnością przypraw, delikatne mięso takich ryb wymaga łagodnego potraktowania. Łodygi kopru, natka pietruszki czy plasterki cytryny włożone do wnętrza ryby okażą się na pewno strzałem w dziesiątkę.

3. Halibut.

Halibut chętnie łączy się z pikantnymi przyprawami, możesz więc do środka dać nieco płatków chili i bazylii, ich słodkawy posmak ciekawie zrównoważy smak ryby.

4. Dorsz.

Dorsz czy miruna zyskają na smaku, jeśli połączysz je z cytryną i tymiankiem. Złagodzą one nieco tranowy zapach tych ryb.

Pamiętaj, że gotowanie ryb na parze nie musi oznaczać, że będą nijakie i pozbawione smaku. Nie zapominaj, że także warzywa, z którymi będziesz rybę gotować, np. w sakiewce z folii aluminiowej, oddadzą jej swój smak i aromat. Śmiało korzystaj również z mieszanek przypraw – o ile składają się wyłącznie z ziół i nie zawierają soli, polepszaczy smaku i konserwantów.

A jak Ty przyprawiasz ryby do gotowania ich na parze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak usunąć plamy z błota?

Każdy, kto kiedykolwiek wędrował po górach lub pracował w ogrodzie, na pewno poznał przyjemność prania ubrań, z których, zgodnie z zasadą „co się wysuszy, to się wykruszy”, sypie się piach. Jednak tkaniny jedynie ochlapane błotem uprać jest stosunkowo łatwo, w przeciwieństwie do tych, w które błoto się wbiło. Dziecko, które się przewróciło, turysta, który zjechał ze stromego zbocza czy rowerzysta po przewrotce dostarczają pralce trudniejszego wyzwania.

Mieszkanie w stylu klasycznym – aranżacje

Projektowanie wnętrz to dość rozległy temat. Zwykle style niewiele różnią się od siebie, jeden styl rozgałęzia się na kilka innych pododmian. Czasem ciężko sprecyzować co tak naprawdę powinno kryć się pod pojęciem danego stylu.

Zobacz też

Leki na potencje dla pań

Kobiece pożądanie jest niezwykle zmienne i zależne od fazy cyklu miesięcznego, nastroju, a także ogólnych relacji w związku. Czasami, mimo że kobieta chce się kochać ze swoim partnerem, nie uzyskuje odpowiedniego poziomu podniecenia. Wtedy z pomocą może przyjść żeńska wersja Viagry, czyli leku na kobiecą potencję.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: