Przyprawy Przyprawy do żurku

Przyprawy do żurku

-

1. Majeranek.

Majeranek jest w Polsce bardzo popularny. Używa się go do dań mięsnych, rybnych, zup czy sosów. W przypadku żurku doskonale dopełni smak mięsa i będzie dobrze współgrał z czosnkiem. Bez majeranku żurek nie będzie udany.

2. Liść laurowy.

Liść wawrzynu (lauru) ma piękny zapach i dość nieprzyjemny, ostro-gorzki smak. Ponieważ jednak ten ostatni nie przechodzi do gotowanej potrawy, możemy bez pbaw wrzucić do zupy kilka listków. Ponieważ żurek najczęściej przygotowywany jest z mięsem lub kiełbasą, liść laurowy świetnie uzupełni, a także wzmocni ich smak.

3. Pieprz.

Czarny pieprz podkreśli kwaśny smak żurku i wzmocni aromat. Poza tym pieprz wzmaga wydzielanie soków żołądkowych i obniża ciśnienie krwi, więc to samo zdrowie.

4. Czosnek.

Charakterystyczny smak i zapach czosnku pasują do żurku jak ulał. Jeśli samodzielnie zamierzasz przygotować zakwas na żur, dorzuć do niego kilka ząbków. Taki ukwaszony czosnek jest bardzo smaczny, traci swój ostry smak i później możesz wykorzystać go do sałatki. Część gotowych zakwasów zawiera już czosnek, więc upewnij się, jak jest w Twoim przypadku, zanim zaczniesz doprawiać.

5. Sól.

Najlepiej użyj soli morskiej, która zawiera jod i inne minerały.

Co jeszcze warto dodać do żurku? Podziel się swoją wiedzą!

Poprzedni artykułPrzyprawy do rosołu
Następny artykułPrzyprawy do szpinaku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak grać w kości? Zasady

W grze bierze udział od dwóch do czterech graczy. Zadaniem uczestników gry jest rzucanie pięcioma sześciennymi kostkami i uzyskiwanie ten sposób określonych układów oczek, do których przypisane są określone liczby punktów. Wygrywa osoba, która tych punktów zbierze najwięcej. W powszechnej opinii powodzenie w tej grze zależy od szczęścia jednak liczy się tutaj również zdolność kalkulacji.

Mobbing w pracy

Stwierdzamy fakty i obalamy mity na temat mobbingu! Czym jest mobbing? Jakie formy przybiera? Jakie są jego konsekwencje prawne?

Zobacz też

Masa truskawkowa do tortu – przepis

Truskawki to wyjątkowo aromatyczne, słodkie i smaczne owoce, a pomysłów na ich wykorzystanie nie sposób zliczyć. Robi się z nich przetwory, wykorzystuje do wypieków, galaretek, lodów, a także innych deserów, koktajli czy soków. Stanowią one albo ich główny element, albo jedynie składnik dodatkowy, dekoracyjny. Jednak bez względu na to, jaką pełnią rolę, truskawki są smaczne, zdrowe i nie można przejść obok nich obojętnie.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: