Przyprawy Woda różana - zastosowanie

Woda różana – zastosowanie

-

Składnikiem, nadającym daniom charakterystyczny aromat i słodki smak. Za pomocą wody różanej aromatyzuje się od dawna potrawy i napoje w kuchniach wschodnich, zwłaszcza w Indiach.

Pomimo że woda różana króluje głównie w kuchniach lokalnych, to zaczyna podbijać cały świat, a i w przeszłości była stosowana – zanim upowszechniła się wanilia.

Indyjskie i libańskie desery często zawierają ten aromat, podobnie jak i lassi, indyjski jogurt do picia. W Malezji wodę różaną miesza się z mlekiem, cukrem i różowym barwnikiem spożywczym, i powstaje slodki napoj zwany bandung.

Produktami zbliżonymi do wody różanej są płatki różane w proszku, olejek różany, tonik i marmolada.

Używaliście kiedyś w kuchni wody różanej?

Katarzyna Wyka

Katarzyna Wyka - blogerka kulinarna, miłośniczka smacznego, szybkiego gotowania. Działa według zasady: jeśli czegoś nie da się przyrządzić w 30 minut, trzeba się zastanowić, czy warto to wykonać. Jest również mamą, a zawodowo - naucza języka angielskiego.

 

Odwiedź blog naszego specjalisty:

- Truscaveczka pichci

Nasz specjalista o sobie:

Kiedy ktoś mówi przy mnie "Baby do garów!" kiwam energicznie głową, bo chociaż pochodzę z rodziny, gdzie to mężczyźni gotowali lepiej i więcej, to kuchnia jest moim królestwem. Nie do pomyślenia - ja, uchodząca niegdyś za mózgowca, który z przyziemnością nie ma nic wspólnego, uwielbiam gotować, obserwować, jak zmieniają się składniki użyte do wykonania potrawy, jak mieszają się smaki i zapachy.

Od kilkunastu lat moja kuchnia tętni życiem - i choć wyprowadzając się na swoje umiałam przyrządzić najwyżej spaghetti z proszku, teraz nie tylko nieźle gotuję, ale lubię też czytać książki kucharskie nie tylko szukając w nich przepisów, ale i inspiracji, pomysłów na połączenia składników, mniej lub bardziej typowe. Już ładnych parę lat prowadzę bloga z przepisami. Zaczął się od prośby koleżanki, żebym dała jej przepis na obiad - ale przepis dla zupełnego żółtodzioba. Pomyślałam, że to dobry pomysł - przepisy na potrawy proste, smaczne i niewymagające zbyt wiele czasu i niezwykłych kulinarnych talentów. Pewna moja przyjaciółka powiedziała "Jeśli jakiegoś dania nie da się przygotować w 30 minut, trzeba się zastanowić, czy warto je robić."

Dlatego moje przepisy, w większości wymyślane samodzielnie, opierają się na niewielu składnikach i szybkim ich przyrządzeniu. Dzięki temu każdy, kto z tych receptur skorzysta, może poczuć się mistrzem patelni, czego sobie i czytelnikom życzę.

Fot.: Hanna Matejczyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Opatrunek klatki piersiowej – jak zrobić?

Sposób bandażowania klatki piersiowej jest inny u kobiet, a inny u mężczyzn. Tzrba mieć to na uwadze chcą prawidłowo wykonać opatrunek klatki piersiowej.

Jak znaleźć pracę w Austrii?

Austria jest częstym obiektem zainteresowania Polaków poszukujących pracy zagranicą. W jaki sposób można poszukiwać pracy w Austrii? Dajemy wskazówki.

Zobacz też

Jak przedłużyć termin spłaty karty kredytowej?

Dane przedstawione przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego za ubiegły rok informują, że Polacy ogółem posiadają piętnaście miliardów złotych zadłużenia w samych kartach kredytowych. To tak, jakby każdy obywatel nie wyłączając noworodków, posiadał kartę z limitem czterystu złotych. Zdumiewające jest to choćby z powodu wysokości bezrobocia, w Polsce 59% społeczeństwa w wieku produkcyjnym jest zatrudniona. Czyli można śmiało powiedzieć, że każdy pracujący Polak ma co najmniej jedną kartę kredytową. W 2009 roku złożonych zostało przez użytkowników kart dwieście pięćdziesiąt oficjalnych skarg. Tych, które składamy w banku wydającym nam kartę, nikt nie pokusił się policzyć. Większość roszczeń związana jest bezpośrednio z niedoinformowaniem klienta o warunkach zawieranej umowy, lub ze zwykłym brakiem rozsądku samego konsumenta.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: