Przyprawy Zioła prowansalskie - przepis

Zioła prowansalskie – przepis

-

Mieszanka ta nadaje się do przyprawiania wielu potraw, takich jak mięsa, sosy i zupy, jednak najdoskonalej pasuje do drobiu. Choć w sklepach dostępne są gotowe mieszanki, to jednak nie ma to jak domowa mieszanka, przygotowywana samodzielnie i zużywana, zanim zdąży zwietrzeć.

2 łyżki suszonego cząbru, 2 łyżki suszonego rozmarynu, 2 łyżki suszonego tymianku, 2 łyżki suszonego oregano, 2 łyżki suszonej bazylii, 2 łyżki suszonego majeranku, 2 łyżki suszonego kminku.

Wykonanie:

Wymieszaj wszystkie składniki. Zioła przechowuj w szczelnym, najlepiej szklanym pojemniku.

Do czego używacie ziół prowansalskich?

Katarzyna Wyka

Katarzyna Wyka - blogerka kulinarna, miłośniczka smacznego, szybkiego gotowania. Działa według zasady: jeśli czegoś nie da się przyrządzić w 30 minut, trzeba się zastanowić, czy warto to wykonać. Jest również mamą, a zawodowo - naucza języka angielskiego.

 

Odwiedź blog naszego specjalisty:

- Truscaveczka pichci

Nasz specjalista o sobie:

Kiedy ktoś mówi przy mnie "Baby do garów!" kiwam energicznie głową, bo chociaż pochodzę z rodziny, gdzie to mężczyźni gotowali lepiej i więcej, to kuchnia jest moim królestwem. Nie do pomyślenia - ja, uchodząca niegdyś za mózgowca, który z przyziemnością nie ma nic wspólnego, uwielbiam gotować, obserwować, jak zmieniają się składniki użyte do wykonania potrawy, jak mieszają się smaki i zapachy.

Od kilkunastu lat moja kuchnia tętni życiem - i choć wyprowadzając się na swoje umiałam przyrządzić najwyżej spaghetti z proszku, teraz nie tylko nieźle gotuję, ale lubię też czytać książki kucharskie nie tylko szukając w nich przepisów, ale i inspiracji, pomysłów na połączenia składników, mniej lub bardziej typowe. Już ładnych parę lat prowadzę bloga z przepisami. Zaczął się od prośby koleżanki, żebym dała jej przepis na obiad - ale przepis dla zupełnego żółtodzioba. Pomyślałam, że to dobry pomysł - przepisy na potrawy proste, smaczne i niewymagające zbyt wiele czasu i niezwykłych kulinarnych talentów. Pewna moja przyjaciółka powiedziała "Jeśli jakiegoś dania nie da się przygotować w 30 minut, trzeba się zastanowić, czy warto je robić."

Dlatego moje przepisy, w większości wymyślane samodzielnie, opierają się na niewielu składnikach i szybkim ich przyrządzeniu. Dzięki temu każdy, kto z tych receptur skorzysta, może poczuć się mistrzem patelni, czego sobie i czytelnikom życzę.

Fot.: Hanna Matejczyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Wypowiedzenie kredytu odnawialnego

Istotą kredytu odnawialnego (zwanego też rewolwingowym) jest okresowy charakter oraz automatyczny proces odnawiania limitu zadłużenia. Takie rozwiązanie motywuje klienta do uregulowania zobowiązań przed końcem terminu wynikającego z umowy. Jest to istotna kwestia ponieważ w okresie udostępnienia odnawialnej linii kredytowej bank najczęściej nie ingeruje w saldo zadłużenia, albo wyznacza niewielki próg minimalnej spłaty. Warto wiedzieć, że nie wszystkie banki reprezentują restrykcyjne podejście wedle, którego warunkiem przedłużenia kredytu odnawialnego na kolejny okres jest spłata całości długu.

Produkty strukturyzowane

Produkty strukturyzowane to w dobie kryzysu gospodarczego produkty oferowane przez banki i inne podmioty klientom, którzy boją się inwestycji w fundusze inwestycyjne, nie gwarantujące zachowania kapitału po zakończeniu czasu trwania inwestycji. Produkty strukturalne oferują oprócz banków, towarzystwa ubezpieczeń na życie czy towarzystwa funduszy inwestycyjnych.

Zobacz też

Opera Unite – co to, jak działa?

Opera Unite to najnowsza technologia, która zmienia przeglądarkę w swoisty serwer WWW. Możliwe jest przesyłanie danych na serwerze, a co ważniejsze dzielenie się tymi danymi z innymi użytkownikami. Wykonalne jest odtwarzanie muzyki czy tworzenie albumów ze zdjęciami. Oczywiście, aby możliwe było dzielenie się plikami komputer z którego są one udostępniane musi być włączony.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: