Co spakować do apteczki na wyjazd?

Leki    
ocena

O wakacjach marzymy czasem cały rok. Czy bierzemy pod uwagę możliwość znalezienia się w sytuacji awaryjnej, kiedy niezbędne będzie sięgnięcie do podręcznej wakacyjnej apteczki pierwszej pomocy? W co najlepiej zaopatrzyć taką apteczkę?

Co spakować do apteczki na wyjazd?

sxc.hu

Planujemy plażowanie, górskie wycieczki i biwaki z dziećmi. Niewątpliwie będzie to dobrze spędzony czas i możliwość odpoczynku. Czy jednak pamiętamy o tym, by być przygotowanym na każdą sytuację, jaka może się zdarzyć?

W apteczce powinny się znaleźć wszelkiego rodzaju leki i artykuły, mogące nieść pomoc w razie dolegliwości i sytuacji, kiedy jesteśmy w stanie interweniować sami, bez udziału lekarza. Wszelkiego rodzaju poważniejsze kłopoty zdrowotne należy skonsultować z lekarzem.

W wakacyjnej apteczce powinien się znaleźć Aviomarin, szczególnie, jeśli wybieramy się na wakacje z dziećmi. Należy go zażyć pół godziny przed rozpoczęciem jazdy samochodem lub autobusem. Pozwoli to uniknąć mogących wystąpić w drodze nudności. Można też wrzucić kilka plastikowych torebek, na wszelki wypadek, gdyby dziecko odczuwało jednak w pojeździe nudności.

Ważny będzie też lek przeciwbólowy, w razie bólu głowy czy zęba. W przypadku przeziębienia warto być zaopatrzonym w syrop lub tabletki do ssania na ból gardła i witaminowe suplementy diety. W trakcie podróży, zmiany klimatu, miejsca czy rodzaju spożywanego jedzenia możemy się nabawić problemów związanych z zaburzeniem ruchem jelit. Węgiel pomoże nam w przypadku rozwolnienia, natomiast w razie zaparć, warto mieć pod ręką lek regulujący stan układu pokarmowego. Zanim zaczniesz stosować leki, zapoznaj się dokładnie z informacją na temat ich odpowiedniego dawkowania, by uskutecznić tym samym ich działanie i móc się w pełni cieszyć z udanych wakacji.

Jadąc na wakacje letnie należy pamiętać także o niebezpiecznym wpływie słońca. Wrzućmy do apteczki emulsję czy krem do opalania z odpowiednio wysokim filtrem, który będzie nas chronił przed promieniowaniem słonecznym. Na wszelki wypadek weźmy ze sobą tez balsam na oparzenia, który złagodzi ewentualne podrażnienie czy oparzenie, jakie może wystąpić na skórze. Pamiętajmy, że lepiej dawkować sobie leżakowanie szczególnie na początku, żeby nie musieć spędzić reszty wakacyjnych dni w cieniu

Przydadzą się nam też bandaże, plastry, opaski elastyczne oraz woda utleniona, aby w razie konieczności móc opatrzyć otarcie, stłuczenie czy zadrapanie. Pamiętaj o tej części wyposażenia wchodzącego w skład apteczki wakacyjnej szczególnie, kiedy wybierasz się na urlop z dziećmi.

UWAGA!

Jeśli planujesz wakacje egzotyczne skonsultuj się wcześniej z lekarzem w sprawie ewentualnych szczepień oraz poradź się, jakiego rodzaju leki najlepiej ze sobą zabrać.

Co jeszcze warto Waszym zdaniem spakować do apteczki podczas planowanego wyjazdu? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =

dla mnie podstawa to wziąć leki dla dzieciaków. moje skarby często chorują na proste przeziębienie z gorączką. Na szczęście zawsze biorę dla nich Ibufen. Szybko pomaga na każdą dolegliwość i gorączkę.

~ butek / 2015-07-19 20:06:44
oceń komentarz: (0) (0)

Polecamy

Czopki glicerynowe - jak stosować

Czopki glicerynowe - jak stosować

Katarzyna Kieś-Kokocińska

Luteina - działanie, stosowanie

Luteina - działanie, stosowanie

Katarzyna Kieś-Kokocińska

Czopki glicerynowe - jak stosować

Czopki glicerynowe - jak stosować

Katarzyna Kieś-Kokocińska