Jaki magnez wybrać?

Leki    
ocena

Magnez jest jednym z ważniejszym pierwiastków, występujących w organizmie- w tkankach, płynach ustrojowych. Do organizmu dostarczany jest wraz z pożywieniem. Dobrym źródłem magnezu są między innymi kakao, orzechy, soja, kasze, nasiona, rośliny strączkowe, czekolady.

Jaki magnez wybrać?

morguefile.com

Nie zawsze jednak dostarczamy prawidłowej ilości magnezu do organizmu. Suplementacja magnezu jest szczególnie zalecana w stanach stresowych, zmęczenia. Jego niedobór może mieć bardzo negatywny wpływ na organizm człowieka.

Obecnie dostępnych jest bardzo wiele suplementów diety, zawierających magnez. Często występują one obok witamin np. B6. Różnią się także postacią- występują tabletki, kapsułki, tabletki musujące, przeznaczone do rozpuszczenia w odpowiedniej ilości wody. Jest ich taka ilość i są tak różne, że często zadajemy sobie pytanie, który z nich jest najlepszy.

Jeśi chodzi o postać, w jakiej najlepiej jest stosować preparaty magnezu, to są to tabletki lub kapsułki do stosowania doustnego. Raczej nie zaleca się stosowania tabletek musujących. Powodem tego jest występowanie osadu na dnie szklanki, po rozpuszczeniu tabletki w odpowiedniej ilości wody. Nikomu nie przychodzi do głowy, że jest to najważniejsza “część” sporządzonego roztworu. Osad ten zawiera najbardziej wartościowe skłądniki. Preparaty te można stosować w postaci tabletek musującycyh, ale należy wtedy pamiętać o przyjęciu także tego osadu, a nie tylko roztworu znad osadu.

Z tegowzględu zalecane są tabletki lub kapsułki, gdzie substancja lecznicza pokryta jest otoczką najczęściej żelatynową, a tabletki są sprasowane i także stanowią całość. Przy stosowaniu tej postaci leku nie ma możliwości, by do organizmu nie dostała się najważniejsza frakcja leku.

Zalecane jest także przyjęcie preparatu magnezu, w którym obok tego głównego składnika mineralnego, który chcemy przyjać występuje witamina B6, czy witamina D. Przyczyniają się one do zwiększenia wchłaniani magnezu w organizmie człowieka. Podobnie działa witamina D.

Przy wyborze preparatu magnezu warto zapytać o radę farmaceutę.

Przyjmujecie jakieś suplementy diety? Jakie? Stale czy okresowo? Dajcie znać.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 5 =