Leki homeopatyczne - działanie, stosowanie

Leki    
ocena

Podobne można leczyć podobnym - to podstawa homeopatii. Lek homeopatyczny dobierany jest zatem w ten sposób, by likwidował chorobę, której objawy są identyczne z symptomami, jakie ta sama substancja, podana w dużej dawce, wywołałaby u osoby zdrowej.

Leki homeopatyczne - działanie, stosowanie

morguefile.com

Leki homeopatyczne dobierane są inaczej niż substancje ordynowane w leczeniu konwencjonalnym. W homeopatii im dawka i rozcieńczenie leku niższe, tym lepiej. Siła specyfików leczniczych tkwi w ich energii, którą uzyskuje się w procesie potencjowania, czyli rozcieńczania roztworu wyjściowego (pranalewki) w procesie wytwarzania leku, oraz przez dynamizację - energiczne wstrząsanie lekiem.

Zasada stosowania w leczeniu homeopatycznym jak najniższej dawki opiera się na prawie Arndta-Schultza, w myśl którego siły organizmu pobudzane są przez bodziec działający najsłabiej. Bodziec umiarkowany siłom tym sprzyja, silny je hamuje, a bardzo silny - znosi.

Zadaniem leczenia homeopatycznego jest wyzwolenie i pobudzenie sił witalnych organizmu - zatem stosując prawo Arndta-Schultza, leki homeopatyczne powinny być słabymi bodźcami - tymi, które pobudzają.

homeopatia jak leczyćmorguefile.com

Obowiązująca w homeopatii zasada jak najmniejszej dawki w praktyce oznacza, że leki są bardzo mocno rozcieńczone. Tak mocno, że pojawiają się głosy, iż w pojedynczej dawce leku może nie być ani jednej molekuły substancji wyjściowej tworzącej pranalewkę, a jedynie sama woda. Woda ta jednak również posiada cechy lecznicze. Tłumaczy się to charakterystyczną jej cechą, zwaną pamięcią wody. Dzięki tej właściwości cząstki wody, które weszły w kontakt z substancją tworzącą pranalewkę, ustawiły się w określony sposób względem siebie, zachowując tym samym pamięć o własnościach tejże substancji. Informacje te - dzięki oddziaływaniu energetycznemu - przekazywane są cząstkom wody znajdującym się w ustroju chorego. Specyfik homeopatyczny dzięki pamięci wody działa zatem jak czynnik niosący istotną informację: o tym, jak leczyć konkretną chorobę.

UWAGA!

Skutkiem działania leku homeopatycznego jest aktywacja układu immunologicznego. Pobudzone i zmobilizowane komórki odpornościowe rozprawiają się z chorobą.

By leki homeopatyczne były skuteczne, muszą być idealnie dopasowane do objawów chorobowych. W tym celu, zanim homeopata dobierze odpowiedni lek, przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad, ustalając dzięki uzyskanym informacjom czynnik wywołujący chorobę i jej lokalizację, poznając objawy towarzyszące schorzeniu oraz warunki, w których symptomy się pojawiają.

Znacie kogoś, kto stosował homeopatią? Jakie dolegliwości i czym leczył?

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =

Polecamy