Syrop czosnkowy - przepis

Leki    
ocena

Syrop z czosnku jest uznawany za kolejny naturalny, domowy i bardzo skuteczny lek w leczeniu przeziębienia, grypy. Zawiera on oprócz czosnku, cytrynę, miód i przegotowaną wodę. Korzystniej jest wykorzystać tutaj czosnek polski, a nie chiński. Czosnek polski jest bardziej intensywny, przez co syrop będzie działał efektywniej.

Syrop czosnkowy - przepis

morguefile.com

Do przyrządzenia takiego syropu, należy wykorzystać:

Będzie potrzebne:

2 główki czosnku (najlepiej polskiego)
3 cytryny
6 łyżek miodu
1 szklankę przegotowanej zimnej wody

Do przygotowanego wcześniej słoika - sparzonego i dokładnie wysuszonego, wyciskamy sok z cytryn. Następnie obieramy czosnek i wyciskamy go przez praskę. Dodajemy 6 łyżek miodu i szklankę zimnej, przegotowanej wody. Całość dokładnie mieszamy i umieszczamy w chłodnym, ciemnym miejscu na dobę. Po tym czasie syrop odcedzamy przez gazę i przelewamy do szklanej butelki.

Dawkowanie zależy od naszego stanu zdrowia. Jeżeli stosujemy ten syrop profilaktycznie, to podajemy 1 łyżkę dziennie dorosłemu, a dziecku 1 łyżeczkę. W przypadku istniejącej już infekcji, podajemy osobie dorosłej 1 łyżkę syropu co 4 godziny, a dziecku - 1 łyżeczkę co 4 godziny.

Syrop ten warto stosować profilaktycznie w okresie jesienno-zimowym, kiedy nasza odporność jest znacznie obniżona, aby w jak największym stopniu zminimalizować ryzyko infekcji.

czosnek na przeziębieniemorguefile.com

Stosowaliście już syrop z czosnku? Możecie go polecić? Podzielcie się opiniami.

OCENA
4.44
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 1 =

Polecamy