Syrop z cebuli - przepis

Leki    
ocena

Syrop z cebuli jest już od bardzo dawna uznawany za bardzo dobry lek, stosowany na suchy kaszel. Polecane jest stosowanie go szczególnie w okresie jesienno- zimowym, kiedy nasza odporność jest obniżona- jesteśmy bardziej podatni na rózne infekcje.

Wykonanie syropu z cebuli jest bardzo proste. Znane są dwa sposoby wykonania tego “antybiotyku”. Potrzebujemy do tego cebulę, miód lub brązowy cukier i słoik, w którym wykonamy ten syrop. Wielkość słoika musimy dopasować do wielkości cebuli, gdyż jej plastry muszą się w nim zmieścić. Możemy wykorzystać każdy rodzaj cebuli- czerwona, która jest nieco łagodniejsza polecana jest dla dzieci. Na początek obieramy cebulę i kroimy ją w plastry. Następnie na spód słoika wsypujemy troszkę cukru lub miodu, w zależności od tego, czego będziemy używać w dalszych etapach przygotowywania syropu. Polecane jest jednak użycie cukru, a nie miodu, który może wywołać drapanie w gardle. Następnie wkładamy do słoika plaster cebuli, na który znów będziemy nakładać cukier lub miód. Przekładamy tak plaster cebuli, cukier lub miód, ugniatając łyżeczką, aby całość była ciasno upakowana w słoju. Postępujemy tak do momentu, aż plaster cebuli będzie wystawać ponad brzego słoja. Wtedy zakręcamy go i wstawiamy do garnka z ciepłą wodą na kilka godzin. Ważne jest aby nie doprowadzić do sytuacji, kiedy woda będzie się gotować. Dlatego należy pilnować i co jakiś czas zmieniać wodę na ciepłą. Na koniec należy odcedzić syrop od plastrów cebuli i cukru lub miodu. Przelać do szklanej butelki.

Według drugiej metody, która ma więcej zwolenników nie należy ogrzewać na łaźni wodnej słoja, ale należy pozostawić go w ciemnym chłodnym miejscu na całą noc. W tym przypadku należy pamiętać, aby na ostatni plaster cebuli, dać dużo cukru lub miodu. Na następny dzień, należy odcedzić syrop przez gazę od cukru i cebuli. Przelać do butelki szklanej.

Otrzymany syrop należy przechowywać w ciemnym, chłodnym miejscu przez maksimum 2 tygodnie.

Jest to doskonały lek na męczący kaszel. Stosowany może być zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Przy jego stosowaniu należy jednak pamiętać, aby nie podawać go po godzinie 18, ponieważ pobudzi nasz ośrodek kaszlu i w nocy nie będziemy mogli spać. Można go zażywać nawet kilka razy dziennie, dzieciom należy dawkować po łyżeczce.

Jest to kolejny lek, który możemy przygotować w domu z naturalnych składników. Na pewno nam nie zaszkodzi, więc warto spróbować.

Stosowaliście już syrop z cebuli? Możecie go polecić? Podzielcie się opiniami.

OCENA
4.32
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =

Polecamy